Netflix Party Nasıl Kullanılır?
Netflix Party Nasıl Kullanılır? Nasıl Çalışır?

Tüm dünyaya bir anda yayılan korona virüs salgını sonrasında, bu korona virüs salgınına karşı uygulanan sosyal mesafe kuralları kapsamında herkes, alışılan bütün sosyal aktivitelerin, arkadaş topluluklarının dışında kaldı.

Normal bir şekilde bu sosyal aktiviteler ve arkadaş ortamları, beraber sinemaya gitme, konsere gitmek gibi aktiviteler herkes tarafından özlendi ve bir lüks haline geldi.

Sağlığınız için kimseyle beraber sinemaya gidemeseniz de kendi evinizden internet üzerinden arkadaşlarınızla beraber eş zamanlı olarak bir film veya dizi izleyebilirsiniz.

Daha önce adı netflix party olan ancak şimdilerde “teleparty” ismi ile anılan bir google chrome uzantısı sizlere arkadaşlarınızla beraber istediğiniz diziyi veya istediğiniz filmi izleme olanağı sunuyor.

Aynı anda arkadaşlarınızla sohbet etme avantajı da sağlayan bu Google chrome uzantısını evde interneti ve bilgisayarı olan herkes rahatlıkla kullanabiliyor.

Bu içeriğimizde Netflix Party Nasıl Çalışır? Netflix Party Nasıl Kullanılır? bunları yanıtlayacağız.

Netflix Party Nasıl Çalışır?

Netflix Party google chrome eklentisi şu şekilde çalışıyor: Siz ve dilediğiniz arkadaşlarınız ayrı ayrı birer netflix hesabı ile netflix uygulamasına giriş yapıyor. Daha sonrasında izleyeceğiniz herhangi bir film veya dizi seçiyorsunuz.

Sonrasında Netflix Party uzantısı film veya dizi oynatmayı tüm hesaplarda eş zamanlı hâle getiriyor. Bu şekilde her bir hesabın sahibi aynı zamanlarda aynı şeyi izliyor.

Buna ek olarak Netflix Party google chrome uzantısının yazılı sohbet özelliği de bulunuyor. YouTube uygulamasının uygulama üzerinden açılan canlı yayınlarda sunduğu sohbet özelliğine benzer şekilde, film veya dizi ekranının bir kenarında bir sohbet penceresi açılıyor.

Bu sohbet penceresi üzerinden istediğiniz tüm arkadaşlarınızla gerçek zamanlı sohbet edebilir, filmin ilginç anlarında sanki yan yanaymış gibi yorumlarınızı birbirinizle paylaşabilirsiniz.

Peki; Peki Netflix Party Nasıl Kullanılır? gelin birlikte inceleyelim.

Peki Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Netflix party google chrome eklentisini duyan herkesin aklına gelen ilk soru, netflix party nasıl kullanılır? oluyor. Netflix party uzantısını kullanmak aslında tahmin edilenden çok daha kolay ve çok daha zahmetsiz.

Bu yüzden dileyen ve netflix hesabına sahip olan herkes istediği zaman bilgisayarı üzerinden netflix party özelliği ile arkadaşları veya tanıdıkları ile istediği film veya diziyi rahatlıkla izleyebilir.

Netflix party google chrome eklentisini kullanabilmek için:

  1. Google chrome üzerinden netflix party uzantısını indirip yüklemek ilk adımınız olmalı.
  2. Uzantıyı indirdikten sonra netflix hesabınıza girip herhangi bir videoyu oynatmaya başlayın.
  3. Bir video oynatmaya başladığınız zaman, google chrome adres çubuğundaki teleparty uzantısının sembolü gri iken kırmızıya dönecek. Bu sembole tıklamalısınız.
  4. Sembole tıkladıktan sonra “create a netflix party” yazan küçük bir pencere, bilgisayar ekranınızda açılacak. Eğer bu pencere üzerinden “Only I Have a Control” seçeneğine tıklarsanız film veya diziyi izlerken videoyu durdurma, devam ettirme gibi yetkiler sadece sizde olur. Eğer bu seçeneğe tıklamazsanız filmi veya diziyi sizinle beraber izleyen herkes videoyu istediği zaman durdurup devam ettirme yetkisine sahip olacaktır.
  5. Start the party” butonuna tıklayın.
  6. Başlatma butonuna tıkladıktan sonra içerisinde bir bağlantı bulunan yeni bir pencere karşınıza çıkacak. Bu penceredeki bağlantıyı “Copy URL” seçeneğine tıklayarak kopyalayın. Kopyaladığınız bağlantıyı beraber izlemek istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşın.

Bu adımları izleyerek rahatlıkla beraber dizi film izleyebilirsiniz.

Netflix Party Nasıl Kullanılır?
Netflix Party Nasıl Kullanılır? Nasıl Çalışır?

Mevcut Bir Netflix Party Bağlantısına Katılmak

Bu da oldukça kolay bir işlem. Size gönderilen bağlantıya tıklamanız ve sonrasında netflix party ikonuna tıklamanız mevcut olan bir party bağlantısına katılmanız için yeterli olacaktır.

Pandemi sürecinde internetin sizlere sunduğu bu kolaylıklardan faydalanarak süreci daha kolay bir hale getirebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir