Sosyal Medya Platformlarında Youtube'un Önemi Nedir?
Sosyal Medya Platformlarında Youtube’un Önemi Nedir?

Videoların en kaliteli haliyle izlendiği, eşzamanlı paylaşım yapıldığı Youtube günümüzde 1 milyarı aşan devasa kullanıcıya sahip bir sosyal platformdur.

En sevdiğiniz şarkıları, izlemediğiniz dizilerin tekrarını, sinema filmleri ve bilgi paylaşılan videoları izlemek için Youtube gün içerisinde sıklıkla takip edilir.

Kaldığınız yerden devam ettiğiniz, beğendiğiniz Youtube sayfalarına abone olduğunuz geniş kapsamlı bir içerik paylaşım ağıdır.

Peki, bu kadar hızlı büyüyen sosyal medya platformunda youtube’un önemi nedir?

Youtube’un Önemi ve Avantajları Nelerdir?

Youtube ağını daha iyi anlamak adına özelliklerini ve avantajlarını bilmekte yarar vardır.

Sadece video izlemek için değil, ders çalışmak, sınava hazırlanmak, faydalı bilgiler edinmek ve haber takibini yapmak adına hiçbir yerde bulamayacağınız birbirinden farklı avantajlar sunuyor.

İsterseniz kanal oluşturabilir, paylaşımlarınızla yeni kullanıcıları kanalınıza çekebilirsiniz.

Youtube’un avantajları şu şekilde belitilebilir;

  • Eşzamanlı paylaşım,
  • Sosyal medyalardan yönlendirme,
  • Sosyal medyalara bağlantı linki,
  • İnternetten para kazanma,
  • Tüm kullanıcılar için günlük milyonları bulan saatte video aktarımı,
  • Uzun video paylaşımı.
Sosyal Medya Platformlarında Youtube'un Önemi Nedir?
Sosyal Medya Platformlarında Youtube’un Önemi Nedir?

Bu avantajları ile Youtube diğer sosyal medya platformlarına karşı dimdik ayakta duruyor. Tüm kullanıcıları oldukça kemikleşmiş yapıya sahiptir.

Hemen hemen her kullanıcının kendi sosyal medya hesabından ya da e-posta hesabından bağlandığı Youtube paylaşımlarınızı, her sosyal medya hesabınızda yapabilirsiniz. E-ticaret firması ya da bireysel kullanım adına faydalı bir kullanım sağlıyor.

Girişimcilik serüveninizi ve hizmetlerinizi özel çekimle reklam tadında yapabilirsiniz. Sponsor reklamlarla her geçen gün kanalınıza yeni kullanıcılar davet edebilirsiniz.

Youtube İçerik ve Pazarlama Desteği Sunuyor

E-ticaret firmalarının artmasıyla kurumsal kimlik artık dijital kimliğe dönüşüyor. Özellikle firma tanıtımları ya da özel basın toplantılarını Youtube üzerinden paylaşan tüm kullanıcılar bunun karşılığını olumlu olarak görebiliyor.

Youtube video desteği şuan rakip tanımıyor. Her ne kadar diğer sosyal medya kullanıcı sayısı fazla olsa da Youtube dünya genelinde milyar rakamında önderliğini koruyor.

Video paylaşımlarınızla kurumsal kimliğinizi, marka bilinirliğinizi, tanıtım ve kampanyalarınızı yüksek bütçeler ödemeden paylaşabilirsiniz. Az kişi tarafından bilinen bazı mesleki becerilerinizi videolarınızda sunabilir, ders eğitimlerinizi Youtube aracılığıyla tüm öğrencilere sunabilirsiniz.

Sosyal Medya Platformlarında Youtube'un Önemi Nedir?
Sosyal Medya Platformlarında Youtube’un Önemi Nedir?

Hedef Kitle

Sosyal ağlarda hedef kitleye ulaşmak zor değildir. Son dönemlerde özellikle hitap ettiğiniz kesime ulaşmak adına bazı tüyolardan yararlanabilir, hedef kitlenizi sınırlayarak amacınıza daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Müşteri kitlenizi temsil eden hedef kitle seçerken; yaş, cinsiyet, ülke gibi bazı kriterleri seçebiliyorsunuz. Videolarınıza gelen yorum ve beğenilerle daha üst sıralara çıkmanız mümkün oluyor.

Girişimci ya da bireysel kullanıcıların her yüklediği video ilgi alanına giren hedef kitle tarafından görünür. Beğenilen videolarınızın aboneleriniz tarafından paylaşılması sizlere artık Youtube üzerinden kazanç sağlar.

1 saat üzerinde videolarınızı dahi kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Youtube ile Para Kazanmak

Çok sevdiğiniz video paylaşım sitesinin bir gün para kazandıracağı söylense inanmazdınız. Artık tüm kazanç kapınızı aralayabilirsiniz.

Youtube üzerinden dilediğiniz gibi para kazanabilir, videolarınız ve aboneleriniz sayesinde Youtuber olabilirsiniz.

Kişisel kazanç kapınızı artırarak, yeterli abone sayısına ulaştığınızda, kanalınıza ve videolarınıza reklam alabilirsiniz. Bu reklamlardan ekstra kazanç sağlar, Youtube dünyasına katıldığınız için mutluluk duyarsınız.

Sosyal Medya Platformlarında Youtube'un Önemi Nedir?
Sosyal Medya Platformlarında Youtube’un Önemi Nedir?

İlk videonuzu 1 saat olarak yüklemeli ve sonuna kadar izlenmesini sağlamalısınız. İlk videonuzdan itibaren alacağınız olumlu bilgiler sonrasında beğenileriniz arttıkça diğer sosyal platformlarda videonuzu izleyeceksiniz.

Hızla yayılan videolarınız sizlere ekstra abone kazandıracak. Siz de artık istediğiniz fenomenliğe ulaşacaksınız.

Sadece Youtube üzerinden para kazanmayacak, tüm sosyal hesaplarınızdan para kazanmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. İsteyen herkes video bağlantınızdan indirme yapacak ve sizi diğer kullanıcı arkadaşlarına da önerecek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir