Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!
Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!

Takma tırnak asetonsuz nasıl çıkar? Sorusu takma tırnak kullanan her kadının cevabını merak ettiği bir sorudur. Çünkü kadınlar bazen oje sürmek yerine takma tırnak kullanabiliyor.

Sebebi ise takma tırnakların hem daha az uğraştırıcı olması hem de ojeyi iyi sürememek gibi bir sıkıntıya yol açmamasıdır.

Kadınların kendisini bakımlı ve iyi hissetmesini sağlayan takma tırnakların da maalesef ki tırnakta kalması için belirli bir süresi vardır. Bu süre sonunda dileyen aseton yardımı ile dileyen de asetonsuz bir şekilde takma tırnaklara veda eder.

Biz de bugün takma tırnak asetonsuz nasıl çıkar? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

İşte detaylar…

Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar?

Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!
Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!

Takma tırnağı asetonsuz çıkarmak için birkaç yöntem mevcuttur.

Bunlar;

  • Ilık su,
  • Lavanta yağı,
  • Tırnak makası,
  • Vazelin ya da başka herhangi bir nemlendirici krem.

Ilık Su

Normalde takma tırnağı çıkarmak için ılık suyun içine birkaç damla aseton dökülür.

Fakat takma tırnaklarınızı asetonsuz çıkarmak istiyorsanız sadece ılık su yeterli olmayacaktır. Çünkü ılık su tırnakları kurutabilir.

Bunun önüne geçmek için ılık su ile dolu bir kabın içerisine birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Böylelikle tırnaklarınız kurumayacağı gibi tam aksine nemlenmiş olacaktır.

Dipnot: Tırnaklarınızı ılık su dolu kabın içerisinde en az 10 dakika bekletmelisiniz. Bu, tırnakların yumuşayıp daha rahat ve daha kolay bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Tırnak Makası

Yumuşayan tırnaklarınızı eliniz ile çıkarmak istemiyor iseniz tırnak makası kullanabilirsiniz.

Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!
Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!

Vazelin ya da Başka Herhangi Bir Nemlendirici Krem

Takma tırnaklarınızı çıkardıktan sonra mutlaka ama mutlaka nemlendirici krem kullanmalısınız. Çünkü tırnak ve tırnak etlerinizin bu işlemden sonra daha fazla neme ihtiyacı olacaktır.

Ayrıca tırnak etleriniz için tırnak bakım yağı da kullanabilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

Takma tırnak kullanan biri iseniz takma tırnağın nasıl çıkarıldığına dair püf noktalara hâkim olmanız gerekir. Ve tabii ki takma tırnağın zararlarına da.

Peki, takma tırnak zararları nelerdir?

Takma Tırnak Zararları Nelerdir?

Takma tırnağın o güzel görüntüsünün altında aslında kocaman bir canavar yatıyor diyebiliriz. Çünkü doğal tırnaklara pek çok zararı bulunmaktadır.

Bu zararlar şu şekildedir;

  • Doğal tırnaklarda havasızlıktan mantar oluşumu riskini artırır. Böylelikle havasız kalan tırnaklar sararacak ve tırnaklarda mantar oluşumu meydana gelecektir.

Takma tırnağın kullanımı için önerilen süre en fazla 2 gün olduğundan bu süreye uyulmaz ise başka ciddi sorunlar da yaşanabilir,

Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!
Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar? Takma Tırnak Zararları!
  • Takma tırnakları sürekli kullanmanız halinde kendi doğal tırnaklarınızı kaybedebilirsiniz. Çünkü kendi tırnaklarınız havasız kalacağından ve aynı zamanda sürekli yapıştırıcı kullanacağınızdan dolayı tırnak katmanlarınızda çeşitli sorunlar yaşanacaktır. Bu da kendi tırnaklarınızın bakımsız, cansız ve sararmış bir vaziyette olmasına yol açacaktır.

Bu yüzden takma tırnakları sık bir şekilde daha doğrusu kendi tırnaklarınıza zarar verecek şekilde ve sürede kullanmamalısınız,

  • Kendi tırnaklarınız vitaminsiz kalacaktır. Bu da tırnaklarınızın renksiz, sağlıksız ve bakımsız görünmesine sebebiyet verecektir.
  • Ellerin gün içerisinde yeteri kadar yıkanması ve dezenfekte edilmesini hepimiz biliyoruz. Çünkü elleri yıkamak ve dezenfekte etmek bakterilerden de korunmamıza yardımcı olan bir işlemdir. Fakat yapılan araştırmalar gösteriyor ki;  takma tırnak kullanan bir kişinin parmak uçlarında bulunan bakterinin, takma tırnak kullanmayan bir kişinin parmak uçlarında bulunan bakteriye göre katbekat fazla olması.

Kim fazla bakteriye maruz kalmak ister ki?

Bir yazımızın daha sonuna gelmişken; takma tırnak asetonsuz nasıl çıkar? Sorusunu yanıtlamaya çalıştık ve takma tırnağın zararlarına da değinmiş olduk.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir