Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar
Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar

Çağımız teknoloji ve bilgi çağı. Dünyada birçok insanın artık cep telefonu var. Cep telefonu kullanıcılarının belli bir yaş ortalaması da yok.

Yediden yetmişe fark etmeksizin herkesin ellerinde dolaşan cep telefonları da bize farklı farklı imkanlar ve hizmetler sunuyor.

Cep telefonları bu dönemde artık haberleşmenin dışında daha çok eğlence amaçlı kullanımda. İnternet bağlantısı sayesinde bir tıkla birçok uygulamayı saniyeler içerisinde telefonumuza indiriyoruz.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok yeni telefon uygulaması hızla popülerlik kazanıyor. Karşımıza Snapchat isminde sarı logolu bir uygulama geldi.

Öncelikle son günlerin popüleri Snapchat uygulaması hakkında anlatım yapıp ardından Snapchat gm ne demek? sorusuna cevap vereceğiz.

Snapchat Uygulaması Nedir?

Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar
Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar

Snapchat dünyanın dört bir yanından insanlara aralarında anlık haberleşme ve mesajlaşma imkanı sunan bir uygulamadır.

Snapchat kullanıcıları birbirlerine konumları fark etmeksizin fotoğraf, ses, metin mesajı, video gönderebilmektedir.

Snapchat’i Nasıl İndirebilirim?

Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar
Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar

Şimdi size bir Snapchat hesabını telefonunuza nasıl indirebileceğinizden bahsedeceğiz:

  • İlk önce telefonunuza uygulamaları indirmenize yarayan mağaza kısmına gelmeniz gerekmektedir.
  • Ardından mağazanın arama yapma yerine “Snapchat” yazarak ara seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ekranınıza gelen Snapchat uygulamasının altındaki indirme butonuna tıklayıp uygulamanızın telefonunuza inmesini beklemelisiniz.

Birkaç saniye ardından uygulamanız telefonunuza inmiş olacak ve artık hesap açma işlemine yani Snapchat’e kaydolmaya hazır olacaksınız.

Snapchat Hesabına Nasıl Kayıt Olurum?

Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar
Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar

Az önce anlattığımız şekilde indirdiğiniz uygulamanızda şimdi nasıl bir Snapchat hesabı açabiliriz bunu anlatalım.

  • İlk olarak indirdiğiniz Snapchat uygulamasını indirme yaptığınız yerdeyseniz “” butonuna tıklayıp telefonunuzun menüsündeyseniz uygulama sembolü üzerine tıklayarak açmalısınız.
  • Uygulamayı çalıştırdıktan sonra sizi sarı bir ekran üzerindeki “Oturum Aç” seçeneği ve “Kaydol” olmak üzere 2 seçenek karşılayacak. İlk defa kullanacağımız için bizim seçmemiz gereken buton “Kaydol”. Snapchat hesabına sahip olanlar ise “Oturum Aç” butonuna tıklayıp uygulamaya girmeye devam edebilirler.
  • Kaydolma işlemine devam ederken uygulama sizden birtakım bilgilerinizi istiyor olacak. Bu bilgiler size ait bir e posta adresi ve doğum tarihiniz. Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak girmeniz gerekiyor. Ardından kendinize özel bir kullanıcı adı ve şifre de belirleyip “Devam Et” seçeneğine tıklıyorsunuz.

Söylediğimiz maddeleri eksiksiz bir şekilde uyguladıysanız artık siz de bir Snapchat kullanıcısı oldunuz.

Sıkça Sorulan Snapchat Gm Ne Demek?

Snapchat GM Ne Demek Snapchat Hakkinda Detaylar 3
Snapchat GM Ne Demek? & Snapchat Hakkında Detaylar

İnsanlar için artık zaman kavramı çok önemli hale geldi. Büyük bir koşuşturmacanın içinde gidip gelirken zamanımızın her saati hatta her saniyesi bile bizim için çok kıymetli hale geldi.

Tüm insanlar gün içinde kimi zaman bir sürü değişik işle uğraşıyor, birçok paylaşım yapıyor ve birbirleriyle bu karmaşanın içinde haberleşmeye çalışıyor.

Özellikle de birileriyle mesajlaşırken uzun uzun cümleler kurmak bize bayağı bir zaman kaybettiriyor. İnsanlar da zamandan tasarruf edebilmek için kelimelerin uzun halini karşılayan kısaltmalar kullanmaya başladı.

İnternet ortamında kullanılan bu kısaltmaların çoğu ise İngilizce. Bunun nedeni ise web sitelerinin çok büyük bir kısmının kullandığı dilin İngilizce oluşu.

Tabi İngilizcenin evrensel bir dil oluşu da bir diğer sebep. “Gm” kısaltması karşılaştığımız anlamını merak ettiğimiz bir İngilizce kısaltma. Bu sebeple “Snapchat Gm Ne Demek?” diye aratarak, bu içeriği okutmak gibi bir dezavantajı da mevcut.

O halde fazla uzatmadan Snapchat Gm Ne Demek? hemen açıklayalım.

Yaygın olarak kullanımı, good morning olarak söylenen ve anlamı günaydın olan bir kısaltma olurken aynı zamanda farklı kelimelerin de anlamı olabilmektedir.

Örneğin game master kısaltması olarak da kullanılır. Bu; anlamı oyun yöneticisi olan bir kısaltma. Aslında baş harfleri “G” ve “M” olan birçok ikili sözcüğün kısaltması da olabilir.

Bunu anlamak için kullanıldığı zaman ve yere göre bakmak doğru olacaktır. Peki; Snapchat ST Ne Demek?

Snapchat ST Ne Demek?

Snapchat ST Ne Demek? ST Ne Demek?
Snapchat ST Ne Demek? ST Ne Demek?

Snapchat ST ne demek? Sorusu Snapchat kullanımıyla birlikte gündemimizi meşgul eden şeylerin başında gelen bir diğer konu.

İlgili içeriğe şuradan ulaşabilirsiniz: Snapchat ST Ne Demek?

Siz de Snapchat ST ne demek? Diye merak edenlerdenseniz ve Snap Streak geri getirme nasıl olur? Öğrenmek istiyorsanız bunu açıklamış olduğumuz içeriğe aşağıda verdiğimiz linkten göz atabilirsiniz.

Son olarak; Bir önceki ve bir sonraki içeriğimize aşağıda bulunan butonlar ile göz atabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir