Kaş Lifting Nedir?
Kaş Lifting Nedir?

Kaşlar bakışları etkileyen en önemli unsurdur. Kaşları seyrek ve cılız olan kişiler daha gür kaşlara sahip olmak için kirpik lifting işlemine başvurur. Peki, Kaş Lifting Nedir? Zararları var mıdır? Ne kadar kalıcıdır? Sorularına bir göz atalım.

Kaş Lifting Nedir?

Kaş lifting; kaşlara hacim kazandıran, besleyen ve daha gür görünmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Güzellik merkezlerinde kısa zaman içinde yapılır.

İşlem sonrası kaşlar daha sık ve dolgun görünür. Kaşlara hacim kazandırmak için doğal ve besleyici içeriklere sahip kremler ve vitaminler kullanılır.

Kaş Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

Kaş lifting işlemi sonrasında kaşlar 3 ay kadar dolgun ve hacimli görünür. Uygulanan işlemlerin daha kalıcı olması kişiye bağlıdır.

İşlem sonrası kaşları korumak ve düzenli olarak bakımını yapmak gerekir. 3. aydan sonra ise kaşlar eski haline dönmeye başlar. Bu durumda işlemin yenilenmesi ve tekrarlanması gerekir. Kullanılan malzemeler kalıcılık süresini etkiler.

Kaş Lifting Zararlı Mıdır?

Bu tür işlemler zararlı değildir. Kullanıcılar genellikle göze ve cilde zarar verir korkusu yaşayarak işlemi yaptırmaktan çekinir. Hijyenik ortam ve hijyenik malzeme kullanımı bu tür işlemlerde oldukça önemlidir.

Temizliğe dikkat edildiği taktirde asla kişinin cildine ve gözüne zarar vermez. Kirli malzemeler ve çevre koşulları gözlerin enfeksiyon kapmasına neden olur.

Kirli ortamlarda uygulanan işlemler zararlı ve tehlikelidir. Göze zarar verir ve görmeyi olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden bu işlemlerin uzman kişiler tarafınca temiz ve güvenilir alanlarda yaptırılması gerekir.

Kaş Liftingi Acılı Bir İşlem Midir?

Lifting işlemleri acı veren işlemler değildir. Kaşlar, vitaminler ve proteinler ile beslenir ve daha şekilli bir görüntü elde edilir. Kişi bu işlemler esnasında son derece rahattır. Herhangi bir ağrı hissi görülmez. İşlem zaten kısa zaman içinde bitmiş olur.

En fazla 1 saat sonra lifting işlemi tamamlanır ve kişi sosyal hayatına geri döner. İşlem sonrası kaşlarda hafif dereceli kızarıklıklar görülebilir. Buz uygulaması ile bu kızarıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Kaş Lifting İşleminin Avantajları Nelerdir?

Kaşları dökülen veya kaşları estetik durmayan kişiler için çok fazla avantajı içerisinde barındıran bir işlemdir. Peki, bu avantajlar nelerdir?

Sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Biçimsiz görünen kaşlar daha estetik ve hoş bir görünüm kazanır.
  • Seyrek kaşlar daha sık ve daha gür görünür.
  • Lifting işlemi sayesinde yüz ve göz çevresi de daha formda bir görünüm kazanır.
  • Yüz bölgesi daha parlak ve genç görünür.
  • Kaşları boyamaya gerek kalmaz. Böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
  • Kaş bakımı için ayrı bir zaman yaratmanıza gerek kalmaz.
  • Kaş hatları daha belirgin hale gelir.
  • Kaşlar belirgin hale geldiği için kaş alma ve kaşa şekil verme daha kolay olur.
  • Keratin bakımı sayesinde kaşlar daha sağlıklı görünür ve daha sağlıklı uzar.
  • Kaşlarda bulunan kıl kökleri beslenerek daha güçlü şekilde çıkar.

Bu avantajlarından dolayı kaş liftingleri çok fazla tercih ediliyor. İşlemlerin kolay ve acısız işlemler olması da uygulanma sıklığını artırıyor.

Kaş Lifting Nedir?
Kaş Lifting Nedir?

Kaş Lifting Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin yüz hatları detaylı şekilde incelenir ve yüze uygun bir kaş şekli belirlenir. Kaştaki fazla yağ doğal ürünler ile temizlenir ve uzaklaştırılır. Kaşlara uygulanacak şekil kaş üzerine çizilerek belirgin hale getirilir.

Kaşlar yukarı doğru taranır ve yapıştırıcı madde ile sabitlenir. Sonra ise keratin işlemine geçilir. Keratin kaşların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Sonra kaşlar boyanır ve kaşlara vitamin takviyesi yapılır. Kaşa son şekli verildikten sonra işlem bitirilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir