Kaş Uzatma Yöntemleri
Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaşlar, kişilerin bakışını ve ifadesini belirlemektedir. Bu nedenle seyrek kaşlı olanlar ya da dökülme problemi yaşayan kişiler kaşlarını daha belirgin hale getirebilmek için çareler arıyorlar.

Sizler de kaşlarınızın seyrek ya da yeterince uzun olmamasından şikayetçiyseniz bazı adımları uygulamalısınız. Yapılacak olan doğal yöntemlerle hem kaşlarınızı uzatabilecek hem de bu seyrek görünümünden rahatça kurtuluyorsunuz.

Yer alan bu yöntemler kaşlarınızı düzenli kullandığınız zaman uzun görünüme kavuşturuyor. Kaş uzatma, oldukça sabır ve emek gerektiriyor. Bu sebeple bunun bir gecede çözülebilecek bir problem olmadığını unutmamak gerekiyor.

Yeterince uzun ve kalınlıktaki kaşlar gözlerinizin bakışını değiştiriyor. Peki, en etkili kaş uzatma yöntemleri nelerdir?

Kaş Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kaşlarınızı kalınlaşmasını ve uzamasını isteyenler için kaş uzatma yöntemleri şunlardır:

  • Sıcak ağdanızı ve cımbızınızı kaşlarınızda kullanmayın.
  • A, B3, E ve C vitaminlerini düzenli almaya çalışın.
  • Günde en az 2 litre su için.
  • Bol lifli sebzeler tüketin.

Bu adımlara çok dikkat etmelidir. Sentetik ürünleri kaşınızda kullanmadan önce içeriklerini mutlaka okuyun.

Fırça İle Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Günde iki kez kaşlarınıza uygun bir fırça ile kaş diplerinden başlayarak kaşlarınızın uzama yönünde masaj yapar gibi iyice tarayın. Bu işlemi uygularken de hafif bir yağla ıslatabilirsiniz.

Vazelin ve Hint Yağı İle Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Kolay uygulanabilen bu kaş uzatma yöntemlerinde ise, Bir parça pamuğun üzerine, zeytinyağı, Hint yağı, E vitamini yağı ya da vazelinden birisini sürerek kaşlarınıza güzel bir biçimde uygulayın. Bunu günde iki kez düzenli olarak uygularsanız hem kaşlarınız uzayacak hem de hızlıca gürleşecektir.

Badem Yağı İle Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Badem yağı saç ya da kaş kalınlaştırmada kullanılabilecek etkin bir özelliğe sahiptir. Her gece yatmadan düzenli olarak badem yağını kaşın çıkış yönünde kökten uca doğru sürüp daha kalın kaşlara rahatça sahip olabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Bir kulak çubuğu ile Hindistan cevizi yağına batırın ve ardından kaşlarınıza rahatça sürün. Bu işlemi gece yatmadan yapın ve sabaha kadar kaşlarınızda kalmasını rahatça sağlayın.

Sabah saatlerinde yüzünüzü yıkayıp durulayın. Bu işlemleri günlük olarak yaptığınızda kaşlarınızın oldukça gürleştiğini göreceksiniz. Kaş uzatma yöntemleri arasında en etkin sonucu bu yöntem ile alabilirsiniz.

Zeytinyağı İle Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Zeytinyağı içerdiği A ve E vitaminiyle saçların ve vücudumuzdaki diğer kılların gürleşmesine yardımcı olur. Ancak kullanacağınız yağın mutlaka soğuk sıkım ve sızma zeytinyağı olmasına özen gösterin.

Bir kaç damla olacak şekilde zeytinyağını parmak uçlarınıza damlatın ve tekrardan parmak uçlarınız ile beraber kaşlarınıza bir kaç dakika boyunca masaj yapın.

Yıkayıp durulamadan daha önce 1-2 saat yağın iyice nüfus etmesine izin vererek haftada 2-3 kez bu şekilde tekrarlayıp dilediğiniz sonuçlara rahatça ulaşabiliyorsunuz. Kaş uzatma yöntemleri arasında en sağlıklı olan bu yöntemdir.

Kaş Uzatma Yöntemleri
Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaş Uzatmada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kaşlar kadınların en çok üzerinde durdukları konular arasında kendine yer buluyor. Pek çok kadın ise kaşlarının istedikleri biçimde olmadıklarından şikayetçi oluyorlar.

Bunun için pek çok yöntemi ve ellerinden geleni her şeyi eksiksiz bir şekilde yapmış olsalar bile kaşlarında dökülmeler kendini gösterebiliyor. Ancak kaşların istenilen gür görüntüye ulaşması için dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor.

Kaş makyajınızdan sonra, kaşınızı çok iyi bir biçimde temizlemeniz mutlaka temel şarttır. İyi temizlenmemiş kaş dipleri tıkanıyor ve dökülmeler yaşanabiliyor.

Kaş Masajının Kaş Uzatmadaki Önemi

Nasıl ki saç diplerimizin canlanması adına masaj yapılıyorsa aynı biçimde kaşların da masaja ihtiyacı bulunmaktadır. Fakat bu aşamada önemli olan şeylerden biri kaşlara çok fazla bastırmamak olacaktır.

Nazikçe yapılacak olan bu masaj ile beraber kan akışı hızlanıyor ve kaşlar çok daha hızlı uzuyor. Yine de yukarıda açıkladığımız kaş uzatma yöntemleri ile kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir