Kurumuş Oje Nasıl Açılır?
Kurumuş Oje Nasıl Açılır?

Oje birçok kadının vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir. Süslenmeyi ve güzel görünmeyi seven her bakımlı kadının evinde onlarca oje bulunur. Özellikle kız çocukları küçük yaşlardan itibaren oje sürmeye başlarlar.

Yetişkinler için ayrı, çocuklar için ayrı ojeler satılmaktadır. Bu sebeple küçük kız çocuklarının oje kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kimyasal içermeyen makyaj malzemeleri günümüzde epey tercih edilmektedir.

Genellikle kız çocukları anneleri, evlatları için bu ojeleri tercih ederler. Kadınlar için de bu tip kimyasal içermeyen ojeler bulunmaktadır. Fakat kimyasal madde içermeyen ojelerin kıvamı biraz daha sıvı olduğundan bir kaç kat sürülmesi gerekebilir.

Oje sürüldükten sonra elbette katı bir hal alır. Bu durum da kurumuş oje nasıl açılır sorusunu akıllara getirir. Bu yazımızda Kurumuş Oje Nasıl Açılır diyerek alt başlıklar ile genel oje kullanımına değineceğiz. Öyleyse vakit kaybetmeden Kurumuş Oje Nasıl Açılır? gelin buradan başlayalım.

Kurumuş Oje Nasıl Açılır?

Kuruyan ve katılaşan ojeleri açmak için genellikle aseton kullanılır. Asetonun içeriğinde çözücü maddeler bulunduğu için amacına en uygun olanı budur diyebiliriz.

Fakat evde aseton bulunmuyorsa bunun yerine ojenin üzerine bir kat oje daha sürülerek pamuk yardımıyla temizlenebilir.

Oje kullanan hemen hemen her kadın bu yöntemi sık sık kullanır. Kurumuş Oje Nasıl Açılır sorusunun çözümü aslında bu kadar basit.

Taşırmadan Nasıl Oje Sürülür?

Ojenin görüntüsü her ne kadar güzel olsa da sürmek bazı durumlarda zor hale gelebilir. Kimi insana göre son derece basit, kimine göre göre de aşırı zor olan oje sürmenin elbette kolay yöntemleri vardır.

Tabii ki her ne kadar kolay yöntemleri olsa da pratik yapmadan mükemmel bir şekilde oje sürmek mümkün değildir. Güzel bir şekilde oje sürebilmek için bir kaç kere deneme yapılmalıdır. Belli bir yerden sonra zaten sürülen ojeler güzel olacaktır.

Oje süremeyenler için oje kalemleri mevcuttur. Bu kalemleri alarak çok rahat bir şekilde taşırmadan oje sürülebilir. Bir diğer yöntem ise oje yapıştırıcısı kullanmaktır. Tırnak etine sürülen bu yapıştırıcı yardımıyla ojenin taşması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Özellikle son zamanlarda kadınların çok sık kullandığı oje yapıştırıcıları, hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de güzel bir oje sürülmesine yardımcı oluyor. Eğer evde oje yapıştırıcısı bulunmuyorsa bunun yerine bant da kullanılabilir.

Fakat bant gibi bir şeyi tırnağa yapıştırmak zor olduğundan genellikle taşan ojeler kulak pamuğu yardımıyla silinir.

Ojenin Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ojeler genellikle pahalı olduğundan verilen paranın karşılığının alınması çok önemlidir. Bu yüzden alınan malın kalitesinden emin olunmalıdır. Oje alırken kaliteli olup olmadığını anlamak için pek çok yöntem mevcuttur.

Kaliteli ojelerin özelliği şu şekilde söylenebilir:

  • Akışkanlığı
  • Fiyatı
  • Markası
  • Kokusu

Alınan ojenin kaliteli olup olmadığı bu etkenlere bakılarak çok basit bir şekilde anlaşılabilir.

Oje Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oje alırken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Öncelikle günümüz dünyasında kanser ve benzeri hastalıklar fazlasıyla yaygındır. Bu gibi hastalıkların artmasının temel sebebi ise yiyeceklerde bulunan kimyasal maddelerdir.

Kimyasal maddeler sadece yiyeceklerde değil kıyafet sektörü, güzellik sektörü gibi pek çok alanda insanların karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden oje alırken öncelikle kimyasal madde içermemesine dikkat edilmelidir.

Günümüzde organik içeriğe sahip oje bulmak son derece kolaydır. Pek çok güzellik ürünü satan mağazada bu tip ojeler bulunabilir.

Organik ojelerin fiyatları diğerlerine göre daha pahalı olsa da sağlık açısından her zaman için daha iyidir. Ayrıca kokusu, rengi, akışkanlığı gibi diğer unsurlara da dikkat edilmelidir.

Kurumuş Oje Nasıl Açılır?
Kurumuş Oje Nasıl Açılır?

En Hızlı Şekilde Oje Nasıl Kurutulur?

Oje kurutmak elbette zordur. Oje sürüldükten sonra etrafa bulaştırılmaması için parmakların birbirinden ayrı durması gerekir.

Bu sayede oje hem bir yere bulaşmadan güzel bir şekilde kurumuş olur, hem de tekrar tekrar sürülmek zorunda kalmaz. Bu parmakları birbirinden ayrı tutmak bazı kişiler için zor olabilmektedir.

Bunun için üretilmiş aparatlar mevcuttur. Güzellik ürünleri satan mağazalarda bu aparatları bulmak mümkündür. Son derece ucuz olan bu aparatı oje süren kadınların birçoğu kullanmaktadır.

Diğer bir yöntem ise kurutma makinesidir. Bu da sık sık kullanılan bir yöntemdir. Eğer hava rüzgarlıysa kişi ellerini rüzgara doğru tutup kolaylıkla ojesini kurutabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir