Bordo Ruj Kimlere Yakışır?
Bordo Ruj Kimlere Yakışır?

Koyu tonda ola rujlar, oldukça çekici ve iddialı olsa da pek çok kişi tarafından nasıl kullanılacağı bilinmeyen tonlar olarak yer alıyor. Bordo rujlar, dikkat çekici ve aynı zamanda iddialı olmak istediğimiz zamanlarda elimizin ilk gittiği tonlar olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle gece makyajlarında bizleri bir adım öne çıkaran bu bordo ruj renklerinden bakıldığı zaman hem esmerlere, hem kumrallara hem de sarışın olan kadınlara çok iyi bir biçimde yakışıyor. Bu noktada ise, bordo ruj rengini nasıl tamamlandığına dikkat etmek gerekiyor.

Bordo rujlar, genel biçimde beyaz tenlilerde çok daha dikkat çekici görünse bile her cilt tonuna oldukça yakışırlar, önemli olan doğru alt tonunu çok iyi seçmektir. Peki, bordo ruj kimlere yakışır?

Bu yazımızda genel anlamda bordo ruj kimlere yakışır bunlardan bahsedeceğiz.

Bordo Ruj Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Bordo renk rujlar; beyaz tenli ve açık buğday tenli olan kadınlara yakışmaktadır. Koyu buğday tenli ya da esmer tenli kadınlar da isterlerse bu rengi rahatça kullanabilirler elbette ama daha dikkatli bir biçimde kullanmaları gerekmektedir.

Bu sebeple koyu ten rengine sahip olan kadınların daha açık renklere veya da şeffaf parlatıcılara yönelmeleri çok daha doğru olacaktır.

Eğer beyaz ya da çok açık buğday gibi bir cilt tonuna sahipseniz daha soğuk olan, vişneçürüğü rengine çalan bordo rujları, eğer buğday ya da esmer cilt rengine sahipseniz de içerisinde sıcaklık barındırmakta olan bordo renklerini rahatça tercih edebilirsiniz.

Genel Anlamda Bordo Ruj Kimlere Yakışır?

Bordo renk rujunu kendinize yakıştırıyorsanız, bu rengi alırken çok dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da dudağınıza beğenmiş olduğunuz bir bordo rengi uygulamanızın ardından yapılacak şey, rengin değişip değişmeyeceğini kontrol etmektir.

Bunun temel nedeni ise rujun dudak pigmentleriyle bir araya gelmesinin ardından kısa bir süre sonra pembe, turuncu ya da mavi alt tonlar olarak yansımasının bir ihtimalinin olmasıdır.

Bu durumda ise gördüğünüz ve beğendiğiniz o muhteşem rengi elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle seçtiğiniz bordo renk rujun böyle bir tarz etkileşime girip girmediğine de mutlaka çok dikkat etmelisiniz.

Eğer böyle bir değişime uğramayan bordo renk bulduğunuz zaman gönül rahatlığıyla alarak kullanabilirsiniz.

Bordo Ruj Tonlarını Kimler Tercih Etmelidir?

Bordo renk ruj, oldukça koyu ton rujlardan olduğu için kullanımında oldukça dikkat edilmesi gereken renklerdendir. Bu rengi kullanırken seçilen rujun tonunda olacak şekilde bir dudak kalemi edinmeniz sizin için oldukça iyi olacaktır.

Bu şekilde dudağınıza çizeceğiniz çerçevenizi en iyi şekilde belirleyecek ve bununla birlikte de rujunuzu taşırmadan sürmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Tüm bunlarla birlikte bordo renk ruj kullanırken makyajınızın geri kalan kısımlarında iyi bir biçimde ayarlamanız da önemli bir husustur.

Bordo Ruj Kimlere Yakışır?
Bordo Ruj Kimlere Yakışır?

Bordo Ruj Tercihi

Bordo ruj, koyu ve oldukça dikkat çekici olan bir renk olduğu için tamamlayıcısı olduğundan, makyajın oldukça hafif olması gerekmektedir.

Özellikle de geri planda kalacak, sade bir göz makyajı ile beraber bordo ruj rengini tercih etmek; makyajınızın çok daha modern durmasını sağlayacak ve yüzünüzü daha iyi göstererek sizi de boğmayacaktır.

Bordo ruj tercihlerinde;

  • Her cilt tonunda ve her saç rengindeki kadınlar bu tonu kullanabilir,
  • Dudak makyajı koyu olduğu için göz ve cilt makyajı oldukça hafif tutulmalıdır,
  • Yüze yapılacak olan kontür makyajında turuncu alt ton yerine kahve alt tonu kullanılmalı,
  • Göz makyajında siyah tonlarından kaçılmalıdır.

Bordo Ruj Kimlere Yakışır sorusuna cevaben; Bunlara dikkat edildiği müddet bordo rengi her kadına çok yakışmaktadır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir