Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?
Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?

Gezegenler bir nevi burçların uzay boşluğundaki yansımalarıdır. Güneş etrafındaki periyotlarını tamamlama sürecinde birbirleriyle ve güneşle belli açılar pozisyonlar alırlar.

Bu süreçlerin evrene yaydığı kozmik enerjiler arasında belli bazı farklar vardır. Bu farklılıkların evrenin bir parçası olan insanlar ve olaylar üzerinde farklı yansımalarının görülmesi oldukça muhtemeldir.

Astrolojide her gezegenin burçlara göre farklı anlamları vardır. Kısaca astroloji nedir? sorusunu açıklayarak hemen konumuza geçeceğiz.

Astroloji Nedir?

Astroloji, Güneş Sistemi’ndeki gezegen ve yıldızların hareketlerinin bizim dünyamıza ve evrene olan etkileri ile ilgilenen bir kavramdır.

Ayrıca bu etkilerin insan yaşamındaki bireysel ve toplumsal sonuçlarını yorumlamaya çalışan zihinsel ve kültürel bir sanattır da diyebiliriz.

Astroloji hakkında detaylı bilgi için Astroloji Nedir Ne Değildir? başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?
Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?

Astrolojide Gezegenler ve Anlamları

Astrolojide gezegenler ve anlamları şu şekilde açıklanmaktadır;

Güneş

Güneş astroloji için bir gezegen olarak değerlendirilir ve aslan burcunun yönetici gezegenidir. Aslan burcunun benlik özellikleri, ego, bilinç ve tercihleri üzerine doğrudan yüksek enerjilere sahiptir.

Ay

Yengeç burcu için yönetici gezegen görevinde olan Ay; bilinç dışındaki benliği etki altına almaktadır. Direkt kişisel özellik ve davranışların dışında daha çok duygu dünyası üzerinde etkilidir.

Merkür

Bu parıltılı gezegen ikizler ve başak burcunun yönetici gezegenidir. Akıl yürütme, mantık ve ikili ilişkileri olan güçlü etkisi nedeniyle, özellikle “Merkür retroları“; ilişkiler açısından biraz sancılı geçmektedir.

Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?
Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?

Venüs

Boğa ve terazi burcunun yönetici gezegenidir. Bu kırmızı gezegenin etkileri tamamen aşk, ikili ilişkiler ve güzellik üzerinedir.

Eril ve dişil enerjilerin yönetiminde olan bu gezegen mitolojide da aşk tanrıçasıdır.

Mars

Koç burcunun yönetici gezegenidir. Hedeflerimize ulaşmada bizi tetikleyen her duyunun, bu gezegen ile doğruda ilişkisi bulunmaktadır.

Duyguların yönetiminden sorumlu bu gezegen; insan bedeninde yaşayan sakinlik, şefkat, tutku, ihtiras, saldırganlık gibi her duyguyu yönetmektedir.

Jüpiter

Yay burcunun yönetici gezegenidir. Hayatınız belli dönemlerinde yaşamın size cömert olduğunu düşündüğünüz her anda Jüpiter’in etkisi altındasınız demektir.

Umut dolu bu gezegen etkinliğini gösterdiği her an için yeni güzelliklerin filizlenmesine ortam hazırlayacaktır.

Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?
Astrolojide Gezegenler ve Anlamları Nelerdir?

Satürn

Oğlak burcunun yönetici gezegenidir. Satürn; hedeflere giden yolda bir yol gösterici olarak karşımıza çıkar. Odaklanma, planlama, otorite ile doğrudan bağlantı kurar.

Uranüs

Uranüs, kova burcunun yönetici gezegenidir. Bu asi gezegen özgürlük ve başkaldırı duygusunun kaynağıdır. Kendiliğinden gelişen güzelliklerin ve plansız aktivitelerin enerjisi bu gezegenden beslenir.

Neptün

Balık burcunun yönetici gezegenidir. Balık burcunun hayattan kopuşunu ve hayalperestliğini besleyen bu gezegen metafiziksel açıdan oldukça yoğun hisler üzerine etkilidir.

Plüton

Akrep burcunu yönetici gezegenidir. Arzuları ve ihtirasları büyük ölçüde besleyen enerjilerin yayılmasından sorumludur.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir