Youtube Müzik Ücretli Mi?
Youtube Müzik Ücretli Mi?

Youtube Müzik, Spotify gibi müzik uygulamalarına bir alternatif olarak geliştirilen ve Youtube tarafından piyasaya sürülen bir uygulamadır. Uygulamanın yeni olması, kullanıcıların akıllarına bazı soruları getirir. Bu sorulardan biri de youtube müzik ücretli mi? sorusudur.

Youtube Müzik Ücretli Mi?

Youtube Müzik Ücretli Mi sorusuna cevaben; Geniş bir arşive sahip olan Youtube Müzik uygulaması ücretsizdir. Yalnızca reklamsız izleme gibi özellikleri kullanacak kişilerden ücret alan uygulama, bu ücreti gayet uygun bir fiyat aralığında belirlemiştir.

Neticede Youtube Müzik uygulamasının hem ücretli hem de ücretsiz olarak iki farklı versiyonu vardır. Ücretsiz Youtube Müzik versiyonu, çevrim içi gezintide reklamlara izin verirken, Youtube Müzik Premium belirli bir ücret karşılığında reklamsız müzik dinlemeyi mümkün kılıyor.

Youtube Müzik, uygulamayı indiren kullanıcılara Aile Aboneliği ve Öğrenci Aboneliği gibi abonelik fırsatları da sunuyor.

Youtube Müzik Ücretsiz Kullanma

Youtube Müzik uygulaması, App Store ve Google Play Store üzerinden indirilerek kullanılabiliyor. İndirme aşamasında hiçbir ücret istemeyen uygulama, daha sonra bazı özellikleri aktif etmek için belirli bir ücret istiyor. Ancak uygulamayı bedava kullanmak isteyen kişiler, bu özellikleri aktif etmeden, rahatça kullanabiliyorlar.

Youtube Müzik’in şu özelliklerini kullanabilmek için Premium Üyelik gerekiyor:

  • Arka planda müzik dinleme.
  • Müzik indirme.
  • İndirilen müzikleri çevrimdışı dinleyebilme.
  • Videoları reklamsız olarak izleme.

Bu özellikleri kullanmak isteyen kişiler dilerlerse aylık ödemelerini yaparak kullanabilirler. Ayrıca Youtube Müzik’i ilk defa indiren kullanıcılar 3 ay ücretsiz olarak Premium fırsatlarından yararlanabilirler.

Youtube Müzik Özellikleri Nelerdir?

Orjinal albüm ve çalma listeleri arşivine sahip olan Youtube Müzik, hem uygulama olarak hem de web üzerinden kullanılabiliyor. Çok yönlülüğüyle kullanıcıların gönlünü kazanan uygulama, PC üzerinden de kesintisiz müzik dinlemeye imkan veriyor.

Youtube’a bağlantılı bir şekilde kullanılabilen Youtube Müzik, bu sayede kullanıcıların Youtube gezintilerini değerlendirerek ilgili bir ana sayfa oluşturuyor. Bu şekilde kullanıcılar ilk andan itibaren ilgi duydukları tarzlara kolayca ulaşabiliyorlar.

Youtube Müzik uygulamasının sunduğu yeniliklerden biri de müzik klipleri. Pek çok muadil uygulamada bulunmayan klip özelliği, Youtube Müzik ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Ayrıca Premium üyelik sahibi olan kullanıcılar, parçaları arka planda veya çevrimdışı olarak da dinleyebiliyorlar.

Youtube Müzik Ücretli Mi?
Youtube Müzik Ücretli Mi?

Youtube Müzik Nasıl Kullanılır?

Uygulamaya hem tarayıcı üzerinden hem de orijinal uygulaması üzerinden ulaşmak mümkündür. Web üzerinden girecek kişilerin ilk olarak tarayıcılarından Youtube Müzik’in internet sitesine gitmeleri gerekir. Daha sonra bu kişiler kendi hesaplarına giriş yaparak müziklerini dinlemeye başlayabilirler.

Uygulamayı indirmek isteyen kişiler ise şu adımları takip etmelidir:

  • İlk olarak akıllı telefondan Google Play Store’a ya da App Store’a gdilir.
  • Arama kısmına Youtube Müzik yazılır ve sonuçlar alınır.
  • Arama sonrası çıkacak olan uygulamanın sağında bulunan ”İndir” butonuna tıklanır.
  • Son olarak uygulama açılır ve hesaba giriş yapılır.

Henüz hesabı olamayan kişilerin son adımdan önce, hesap oluşturmaları gerekir. Hesap oluşturmak için ise ad soyad ve e-posta gibi basit bilgiler gerekli olur. Bilgileri eksiksiz bir şekilde giren kullanıcılar hesaplarını anında oluşturarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirler.

Youtube Müzik İçeriği

Kullanıcılar, Youtube Müzik hesaplarını oluşturarak uygulamaya girşi yaptıklarında, karşılarına 3 farklı sekme çıkar. Bu Ana sayfa, Keşfet ve Kitaplık şeklindedir.

Ana sayfa üzerinden kullanıcılar, Youtube geçmişi doğrultusunda önerilen şarkılarla karşılaşır.

Keşfet bölümü, Youtube Müzik’in bünyesinde yayınlanan en iyi parçaları ve özel çalma listelerini sunar. Burada bulunan parçaları ücretsiz olarak kitaplığa eklemek mümkündür.

Ayrıca son çalınan parçaya kitaplık bölümünden ulaşmak da mümkündür.

Premium üyeleri ise parçaların üstünde bulunan indirme işaretine dokunarak, parçaları kolayca cihazlarına indirebilirler. Ayrıca bu üyeler reklamsız dinleme ayrıcalığına da sahiptir. Yazının sonuna gelmişken, Youtube Müzik Ücretli Mi sorusuna yukarıda detaylarıyla cevap verdik.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir