Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?


Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?
Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

Kaşları seyrek ve silik olan kadınlar genellikle saç rengi değişimiyle birlikte kaş rengini de değiştirmek istiyor. Saçlara uyumlu olan kaşlar sayesinde daha şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Doğal, geçici ya da kalıcı kaş boyası yaptırmak oldukça ideal bir çözümdür.

Boyalarda ise daha belirgin renkler zamanla rahatsızlık verebilir. Bu nedenle kaş boyasının ne zaman çıkacağı konusunda sürekli araştırmalar yapılıyor. Peki, kaş boyası ne zaman çıkar bu konuya açıklık getirelim.

Kaliteli Boyalardan Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

Akmayan, kaliteli ve uzun süre kalan bazı boyaları kullandığınızda geri dönülmez bir yola girebilirsiniz. Saçlarınızla uyumlu bir kaş rengi istediğinizde, kaşlarınızın rengi var olduğu müddetçe değişiklik yapmamanız önerilir.

Bunun nedeni sıkıldığınız için ya da mevsime uyumlu tonlar tercih ettiğinizde daha önce yaptığınız saçın sizi rahatsız etme olasılığıdır. Boyanan saç ve kaşlar sonunda eski haline elbette döner. Saçların yıkandıkça akması kaşlar için de geçerlidir. Boya kalitesi bu anlamda önemlidir. Kaşlarınızın uzaması ile boya etkisini kaybeder.

Neden Kaşlar Boyanır?

Kaşların boyanması için kalıcı önerilerden yararlanabilirsiniz. Bu yöntemi riskli bulan kadınlar ise kaş farları ve kaş kalemleri kullanarak geçici çözüme ulaşabilir. Kaş renginizi değiştirmek için birden fazla sebebiniz olabilir.

Bunlar;

  • Kaşlarda beyazlama
  • Seyreklik
  • Açık ve silik renkler
  • Saçlarla uyumu

Kaliteli boyalarda kullanılan maddeler bazen sizi zorlayabilir. Genel itibari ile kaş ve saç boyaları ilk yıkama itibari ile akar. Bu sürede kaşların eski doğallığına kavuşması, kaşlarınızın uzamasına da bağlıdır. Kaçların beyazlaması gibi durumlarda daha kalıcı çözümlere ihtiyacınız olacaktır. Sağlıklı bir kaşa sahipseniz o halde kalıcı kaşlar yerine, geçici kaş kalemlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Kalıcı Kaş Boyası Ne Zaman Akar?

Kalıcı kaş boyası seçerken öncelikle teninize uyum sağlayıp sağlamadığına bakmalısınız. Bunun yanı sora saçlarınızla uyumuna bakarken sadece mevcut saç renginize değil, daha sonra kullanmanızın muhtemel olduğu renklere de bakmalısınız.

En sevdiğiniz renk tonlarına uyum sağlayan ara tonlar tercih edebilirsiniz. Kalıcı kaş boyasının akmasını isterseniz yapmanız gereken kaşlarınızın uzamasını beklemek ve daha sık banyo yapmaktır. Suya dayanıklı bazı boyalar için durum daha zordur. 2 aylık süreçte tüm kalıcı kaş boyaları akar.

Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?
Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

Geçici Kaş Boyası Ne Zaman Akar?

Geçici kaş boyaları daha sonra pişmanlık yaşamamanız adına daha ideal bir çözümdür. Kaşlarınızı bu yöntemle dolgun hale getirebilirsiniz. 1–2 gün sürelerde kaş boyası akar. Bu nedenle istemediğiniz bir renk dahi olsa fazla süre moralinizi bozmak zorunda kalmazsınız. Özel günlerde tercih edebilir, günü kurtarabilirsiniz.

Geçici kaş boyama işleminde öncelikle çok yoğun ve koyu renkler tercih etmemeniz uygundur. Boyama sonrasında kaşlarınızı yukarıya doğru taramanız daha hoş bir görünüm sunar. Oldukça kalın ve taşmış kaş boyası kötü bir görünüme sebep olur. Kalınlaştırma işlemini yaparken daha kısa mesafelerle ilerlemeniz yararlı olacaktır.

Kaşların ince olması durumunda kullanmanız gereken kaş kalemi gereken dolgunluğu vermez. Bu nedenle far ile bu dolgunluğu sağlayabilirsiniz. Vazelin kullanarak kaşlarınızı canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aynı zamanda kaşınızın daha bakımlı olmasını sağlayacaksınız. Vazelin kullanımı ile kaş renginiz sabitlenir ve farın uçup gitmesinin önüne geçer.

Kaş Boyası Zararları Nelerdir?

Kaş boyası elbette içerdiği maddelerden dolayı kaşınızın doğallığına zarar verir. Alerjisi olan kişiler için kullanılması tavsiye edilmiyor. Kaşların boya içeriği nedeniyle yanması kullanılan boya kalitesine göre değişir. Kaşınızda dökülme gibi bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.