Koyu Renk Ruj Kime Yakışır
Koyu Renk Ruj Kime Yakışır

Makyaj yapmak kadınlar için güzelleştirici bir unsurdur. Aynı zamanda makyaj yapmak eğlenceli bir hobidir. Makyaj yaparken gidilecek yere göre renk tonu seçilir.

Günlük makyaj yaparken daha sade ve nude tonları kullanılırken, düğün, parti ya da özel günlerde daha özenli makyajlar yapılır ve bazen daha iddialı renkler seçilir.

Makyaj malzemeleri arasında koyu renkli rujlar çok cezbedicidir. Koyu renkli rujlar herkese yakışmaz. Siz de koyu renk ruj kime yakışır diyorsanız bu yazıdan yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Koyu Renkli Rujlar Kimlere Yakışır?

Koyu renkli rujlar genelde beyaz tenli kadınlara çok yakışır. Doğru yapılmış bir ten makyajı ve koyu renkli ruj, harika sonuçlar verir.

Esmer ya da buğday tenli kadınlar da koyu renkli rujları kullanabilirler elbette ancak renk tonunu seçerken dikkat etmeleri gerekir. Örneğin, kırmızı ise, tonu daha soluk olmalıdır. Canlı renkler esmerlerde hoş durmaz.

Koyu renkli rujlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kırmızı
  • Bordo
  • Mürdüm
  • Kahverengi tonları
  • Fuşya ve koyu pembe tonları
  • Mor tonları

Bunlar koyu renkli rujlar olarak bilinmektedir. Beyaz tenli kadınlara çoğu renk yakışacaktır. Koyu tenli kadınlar da soluk gibi görünen koyu renkli rujları denemelidir. Cilt alt tonunuz bilmenizde de fayda var. Soğuk ve sıcak cilt alt tonuna göre üretilmiş rujlar mevcuttur.

Koyu Renkli Ruj İle Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajınız için koyu renk ruj kime yakışır sorusunun cevabını tam olarak anladıysanız, koyu renk ruj ile makyaj yapmanız için gereken adımlar sırasıyla şunlardır;

  • Cildi temizlemek ve nemlendirmek
  • Ten makyajı yapmak
  • Gözler için açık tonlar seçmek
  • Göz makyajı yapmak

Dudak makyajı yapmak

Bunlar makyajınızın adımlarıdır. Yüz epilasyonunuzu tamamlayıp kaşlarınızı biçimlendirdikten sonra makyajınıza başlayabilirsiniz.

Cildi Temizlemek Ve Nemlendirmek

Cildinize uygun bir yüz temizleyiciyle yüzünüzü güzelce temizleyin. Nazik hareketlerle kurulayın ve sonrasına uygun bir nemlendiriciyle nemlendirin. Nemlendirirken masaj yapın ve kan dolaşımınızı hızlandırın. Cildinizin kremi emmesini bekleyin.

Ten Makyajı

Teninizi çok güzel hazırlamalısınız. Lekeleriniz varsa kapatıcı kullanın. Göz altlarınızda morluklar varsa göz altı kapatıcısı uygulayın ve sonrasında fondötene geçin. Fondöteni aşırı kullanmayın, bu sizi yapay gösterir.

Fırça ya da süngerle iyice yayın. Daha sonra pudrayla ten makyajınızı bitirin. Ten makyajınızı abartmamalısınız. Çünkü koyu renk rujla birlikte çok ağır görünür. Dilerseniz çok hafif bir allık ve aydınlatıcı kullanın.

Gözler İçin Açık Tonlar

Kaş altlarınızı beyaz farla aydınlatın. Böylece kaşlarınız kalkık görünür. Gözleriniz için nude, açık toprak tonları veya gümüş gibi renk tonları seçin. Mat ya da hafif ışıltılı olabilir. Beyaz farı göz pınarlarınıza da uygulayın.

Koyu Renk Ruj Kime Yakışır
Koyu Renk Ruj Kime Yakışır

Göz Makyajı

Far bazı uygulayın. Seçtiğiniz farları fırçayla sürün. Koyu renk ruj olan makyajda, kirpikler ön planda olmalıdır. Kirpiklerinizi kıvırtın. Maskaranızı kusursuz bir şekilde uygulayın. Kirpikleriniz kurudukça birkaç kat sürebilirsiniz. Dilerseniz göz kalemi ve eyeliner da uygulayın ancak çok yoğun olmamasına dikkat edin.

Dudak Makyajı

Dudaklarınıza peeling yapıp nemlendirin. Seçtiğiniz ruj ile aynı tonda ya da yakın tonda bir dudak kalemi ile dudak hatlarınızı çizin. Rujunuz stick şeklinde ise mutlaka ruj fırçası ile uygulayın.

Rujunuzu, dudağınızın tamamına fırça yardımıyla boşluk kalmayacak şekilde uygulayın. Dudaklarınız pürüzsüz ve mükemmel görünene kadar işleme devam edin. Fırçayla uygulamak, fazla ürün kullanımının önüne geçer ve rujunuzun bulaşmasını önler.

Son olarak dudağınıza ufak bir kağıt peçete koyun fakat çok bastırmayın. Üzerinden transparan pudra ile geçin ve rujunuzu sabitleyin. Sonra tüm yüzünüze makyaj sabitleyici sprey sıkarak makyajınızı tamamlayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir