Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Kullanımı
Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Kullanımı

Saç bakımı bazen önemsenmeyebiliyor. Fakat aslında hem erkekler için hem de kadınlar için oldukça önemsenmesi gereken bir konudur.

Saç boyamak, saçın yüksek ısıya maruz kalması, saç için yanlış ürün kullanımı saça en çok zarar veren işlemlerin başında gelir. Boyalı saçlar için de uygulanan pek çok yanlış ve zararlı işlemler vardır.

Boyalı saçlarda en çok zarar görenler maalesef ki sarı saça sahip kişilerdir.

Çünkü genelde saçta ilk açılma işleminde yeterli süre beklememe, birtakım yanlış uygulamalar, yanlış yapılan saç analizleri ya da kullanılan yanlış malzemeler doğrultusunda saçta koyu sarı, çiğ sarılar ve turuncuyu andıran renkler meydana gelmektedir.

Tüm bu olumsuzlukların sonucunda sarı saçların imdadına mor şampuan yetişmektedir.

Peki, Mor şampuan nedir?, Mor şampuan ne işe yarar?, Mor şampuan kullanımı nasıl olmalıdır? İşte o detaylar…

Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Kullanımı
Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Kullanımı

Az önce de bahsettiğimiz gibi sarı saçlar gibi açık renkteki saçlara yapılan yanlış işlemler sonucunda saçta koyu sarı, çiğ sarılar ve turuncuyu andıran renkler meydana gelmektedir. İşte mor şampuan tam olarak bu tarz renk görünümlerini temizler ve saçın daha net bir renge, yumuşak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Mor şampuanı sarı, platin ve gri renge sahip kişilerin mutlaka kullanması gerekir. Çünkü saç boyatmak kişiye her ne kadar iyi hissettirse de bakımı biraz emek ve maddiyat ister.

Mor şampuanın ne olduğunu açıkladıktan sonra sıra geldi mor şampuan kullanımı nasıl olmalı? konusuna.

Mor Şampuan Kullanımı Nasıl Olmalı?

Mor şampuanın uygulaması oldukça basittir.

  1. Öncelikle saçlarınız mutlaka nemli olmalıdır.
  2. Daha sonra nemli saçınıza yeterli miktarda mor şampuanı dökmeli ve iyi bir şekilde masaj yapıp yıkamalısınız.
  3. Yıkama esnasında da saçınızdan mor ya da mavi boya akacaktır. Bu sizi korkutmasın. Çünkü bu tamamen şampuanın rengidir ve bu renkler saçınıza hiçbir şekilde geçmez.

Saçınızı mor şampuan ile yıkama sıklığınız da haftada bir kez olmalıdır. Tabii bazı durumlarda bu sayı ikiye çıkabilir. Fakat eğer haftada en fazla 2 kez değil de daha fazla uygularsanız istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmanız çok yüksektir. Bu yüzden dikkatli ve bilinçli olmanız da büyük yarar var.

2 hafta kadar kullanmanız doğrultusunda ise saç renginizin tamamen oturduğunu göreceksiniz.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Kullanımı
Mor Şampuan Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Kullanımı

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan ne işe yarar? Sorusuna şu şekilde cevaplar verilebilir;

  • Saç renginde oluşabilecek koyu sarı, çiğ sarılar ve turuncuyu andıran renklerin önüne geçer ve istenilen rengin elde edilmesini sağlar,
  • Renk tonlarının daha açık hale gelmesini sağlar. Özellikle gri ya da beyaz renk elde etmek isteyenler için mucizevî bir şampuan olma özelliğini taşır,
  • Güneşin zarar veren etkilerinden korur. Yani hem saçların rengini korur hem de güneşin zararlı ışınlarından meydana gelebilecek yıpratıcı etkilerin önüne geçer,
  • Saçı ve köklerini her anlamda destekler. Çünkü saç ve köklerine ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamış olur. Böylelikle saçlar daha parlak daha canlı daha hacimli daha göz alıcı ve en önemlisi de daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.
  • Mor şampuanlar, içerisinde paraben ve sülfat gibi saça zarar verecek etmenleri barındırmaz. Bu yüzden sadece açık saç rengine sahip kişiler tarafından değil çoğu kuaförler ve güzellik merkezleri tarafından da sıkça tercih edilir.

Bir içeriğin daha sonuna gelmişken, Sarı saçlar için mor şampuan nasıl kullanılır? sorusuna aktaracaklarımız bu şekildedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir