Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır?
Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır

Kraliçe Elizabeth’ten Marilyn Monroe’ya kırmızı ruj, ana kozmetiklerinden biri oldu. Kadınlar (ve hatta bazen erkekler) makyaj popüler hale geldiğinden beri doğal boyalarla kırmızı dudakları sevdiler.

Ama en iyi kırmızı ruju bulmak herkes için kolay mı? Koyu kırmızı, kan kırmızısı, açık kırmızı ve diğer kırmızı rujlar da dahil olmak üzere kırmızı ruj türleri herkes için eşit derecede güzel değildir. Peki, sizin için en iyi kırmızı ruju nasıl buluruz? Kırmızı ruj ile nasıl makyaj yapılır ?

Ten rengine göre doğru kırmızı rujla makyaj yapma yanı sıra kırmızı ruj seçme yöntemler var. Öncelikle cildinizin rengi veya arka plan rengi önemlidir, çünkü bunu bilmek, kırmızı rujla en iyi makyajı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kırmızı Rujla En Güzel Makyajı Yapmak İçin Cilt Tonunu Bulun

Cildinizin iki katmanı vardır. İlk katman, gözümüze gelen cildin en üst katmanıdır. Deri tabanının geri döndüğü üst tabakanın altında ikinci deri tabakası bulunur. Soğuk, nötr ve sıcak tonlara sahip olabilirsiniz.

Ruj çeşitleri arasından cilt tonuna göre birini seçmek doğru yöntemlerden biridir, bu nedenle kırmızı rujla en iyi makyajı yaptırmanız için cilt tonunu bilmenin yolları:

  • Mücevhere göre cilt tonunu tanıyın. Gümüş takıları tercih ediyorsanız, serin bir alt tonunuz var ancak altın takılar sizin için daha iyiyse, sıcak bir alt tonunuz var. Ayrıca, mücevherlerin her iki rengini de seviyorsanız, muhtemelen nötr bir arka planınız vardır.
  • Giysilerin rengine göre cilt tonunu tanıyın. Size en uygun kıyafet rengi hangisi? Mavi-yeşil ve mavi-kırmızı temalı kıyafetleri diğer renklerden daha çok seviyorsanız, alt tonunuz havalı, ancak sarı veya turuncu, kırmızı ile daha iyiyseniz, sıcak bir alt tonunuz var.

Kırmızı Ruj İle Makyaj Ayarlama

Yüzün diğer kısımlarında kırmızı ruju makyajla koordine etmek için birkaç noktayı dikkate almak gerekir. Aşağıda kısaca birkaç çeşit kırmızı ruj makyajı vardır:

Klasik Makyaj

Kırmızı ruj kullanımının uzun bir geçmişi olduğu için en yaygın klasik makyajlardan biri bu rujlar yardımı ile yapılır. Klasik makyajda gözler sadece maskara ile uygulanır ve özel gölge ve göz kalemi kullanılmaz. Yüz makyajı çok renkli olmamalıdır. Yanaklarınızın rengine uygun hafif kızarıklıklar kullanın.

Renkli Gölgeli Makyaj

Gözler kendileri için çok önemli olduğu için birçok kişi göz makyajını atlayamaz. Göz makyajını kırmızı rujla uyumlu hale getirmek için ne yapabiliriz? Ciltten 1 ila 2 derece daha koyu olan kahverengi bir gölge, en basit kırmızı göz makyajı türlerinden biridir.

Bu makyajı daha güzel hale getirmek için gözün iç köşesini aydınlatın ve gözünüzün dışına çıkarken gölgenizi koyulaştırın. Kırmızı rujlu en güzel göz gölgelerinden biri de dumanlı gölge. Kahverengi gölgede bahsettiğimiz gibi gözün iç köşesinde daha açık bir gölge olması ve gözün dış köşesine doğru ilerlerken daha koyu bir gölge kullanılması daha iyidir.

Kırmızı rujla altın, mavi ve yeşil tonlarının kullanılması da çok güzel. Elbette bu tonları fark gözetmeden kullanmayın, ancak kıyafetlerin rengi kadar ten rengi veya makyaj temasına uymaları da oldukça önemlidir. Parlak tonları seviyorsanız, gözleriniz için parlak altın, beyaz veya siyah tonlarını kullanabilirsiniz.

Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır?
Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır

Kırmızı Ruj Makyajına Uygun Eyeliner Çeşitleri

Genellikle kırmızı ruj kullanan kişiler dudaklarına dikkat etmek isterler. Bu nedenle göz makyajı ne kadar hafif olursa o kadar güzel olur. Bu yüzden kırmızı ruj sürerken kalın eyeliner kullanılması uygun değildir.

Ancak daha spesifik bir eyeliner kullanmak istiyorsanız, kedi veya kanatlı eyeliner da güzel olur. Bu göz kalemi kullanırsanız, özel tonlar ve renkler kullanmayın. Bu, gözlerin daha büyük görünmesine yardımcı olur.

En İyi Kırmızı Ruju Seçin

Artık ten renginizi bildiğinize göre, makyajınız için doğru kırmızı ruju seçme zamanı.

Satın alırken doğru seçim yapabilmeniz için kırmızı ruj tonajlarının türlerine göre en iyi kırmızı ruj seçim yöntemleri:

  • Sıcak ten tonları için sıcak kırmızılar kullanın. Cildinizde sıcak bir alt ton varsa, makyajınızı sıcak bir renk tonuna sahip kırmızı rujla yapmanız daha iyidir. Bu, turuncu, bakır, altın veya kahverengi alt tonlu kırmızı rujların sizin için uygun olabileceği anlamına gelir.
  • Turuncu, altın, gün batımı, mercan veya ateş gibi kelimeler genellikle sıcak alt tonlara sahip kırmızı rujlar adına kullanılır. Dişleriniz yeterince beyaz değilse, dişlerinizin daha sarı görünmesine neden olacağından turuncu alt tonlu kırmızı rujdan kaçının.
  • Cilt tonlarını serinletmek için soğuk kırmızı rujlar kullanın. Cildinizin serin bir alt tonu varsa, makyajda soğuk bir alt tonlu kırmızı bir ruj kullanmak daha iyidir. Aslında, mavi, pembe veya domates rengi olan kırmızıları kullanmak, soğuk ten tonlarına sahip olanlar için daha iyidir.
  • Soğuk tonlu kırmızı rujlar genellikle kiraz, bordo, şarap, gül veya cila gibi kelimelerde bulunur. Hafif sarı dişleriniz varsa mavi alt tonlu kırmızı ruj kullanmak sizin için iyi bir seçenektir. Mavi renk, dişlerinizin daha beyaz görünmesine yardımcı olur.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir