Anyolit Taşı Nedir? Faydaları Nelerdir, Nasıl Temizlenir?
Anyolit Nedir? Nasıl Temizlenir, Faydaları Nelerdir?

Son dönemlerde bileklik, kolye ve yüzük gibi aksesuarlarda sıkça kullanılan anyolit taşını sanırım duymayan yoktur. Özellikle insan psikolojisine oldukça olumlu etkileri olan bu taşı sizler için inceledik.

Bu hususta anyolit taşı nedir?, faydaları nelerdir, anyolit taşı nasıl temizlenir? tüm bu soruların cevabını siz değerli ziyaretçilerimize detaylarıyla aktaracağız.

Bu arada Kristal Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Nasıl Temizlenir? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Anyolit Taşı Nedir?

Enerji seviyesi oldukça yüksek olan anyolit taşı doğal taşlardan biridir. Yeşil ve kırmızı renklere sahip olan bu taş rengi sebebiyle diğer taşlardan kolayca ayırt edilebilmektedir.

Oldukça hoş bir renk tonlamasına sahip olması aksesuar olarak tercih edilmesini arttırmaktadır. Kişiye mutluluk duygusu vererek sezgilerini güçlendirdiği bilinmektedir.

Doğal taşların enerji ve insan vücudunda ki etkileri birçok kişi tarafından bilinmektedir. Doğru kullanılması halinde kişiyi sakinleştirmeye ve psikolojik sorunların giderilmesine olanak sağlamaktadır.

Günümüzün en büyük problemi olan stresi azalttığı bilinmektedir. Ten ile temas etmesi halinde etkileri çok daha kısa sürede görülmektedir. Yüzük, kolye, bileklik, roller ve tespihlerde tercih edilmektedir.

Bulunduğu ortamdaki enerji seviyesini arttırarak pozitif enerji yaymaktadır.

Anyolit Taşı Nedir? Faydaları Nelerdir, Nasıl Temizlenir?
Anyolit Nedir? Nasıl Temizlenir, Faydaları Nelerdir?

Anyolit Taşı Faydaları Nelerdir?

Doğal taşların mucizevi faydaları geçmişten günümüze gelmiştir. Geçmişte sağlık için sıklıkla tercih edilerek kullanılan doğal taşlardan biri de anyolit taşıdır.

Görünüşü oldukça dikkat çekici olan bu taş, mutluluk duygusunda ciddi bir artışa neden olmaktadır. Kullanan kişinin ruhsal hafızasını güçlendirdiği bilinmektedir.

Yüksek bir enerji seviyesine sahip olan anyolit taşı herkes tarafından kullanılabilmektedir. Ten ile temas edebilmesi için aksesuarlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Algılama yeteneğini arttırarak dikkat dağınıklığı sorununu gidermektedir. Herhangi bir şeye çok daha kolay odaklanmaya ve algılamaya yardımcı olmaktadır.

Günümüzde kanser hastalarının da sıklıkla tercih ettiği bir şifa kaynağıdır. Hastalıkların tedavisinde kullanıldığından şifa kristali olarak da bilinmektedir. 3 göz çakrası için kullanılan bir taş türüdür.

Ayrıca diğer faydaları şu şekildedir;

 • Depresyon ve stres durumlarını ortadan kaldırır.
 • Mutluluk hissi verir.
 • Sezgileri güçlendirir.
 • Dikkat toplayıcı özelliği mevcuttur.
 • Yorgunluk ve halsizlik gidericidir.
 • Kalp çakrasını açar.
 • Beyin çakrasını açar.
 • Uykusuzluk sorununu giderir.
 • Kişinin kendini dinç hissetmesine olanak sağlar.
 • Ruhani duyguları uyarır.
 • Bilinç gücünü arttırır.
Anyolit Taşı Nedir? Faydaları Nelerdir, Nasıl Temizlenir?
Anyolit Nedir? Nasıl Temizlenir, Faydaları Nelerdir?

Anyolit Taşı Nasıl Temizlenir?

Yaydığı enerjinin fazla olması çok daha hızlı negatif enerji birikimine neden olmaktadır. Taş üzerinde biriken kötü enerjinin temizlenmesi oldukça önemlidir.

Diğer doğal taşlarda da olduğu gibi düzenli temizleme işleminin yapılması oluşabilecek olumsuz durumları ortadan kaldırmaktadır. Anyolit taşı temizlenmesi için birbirinden farklı yollar mevcuttur.

 • Taş üzerinde ki radyasyon yükünün atılmasında en çok kullanılan yöntem taşın toprağa gömülmesidir. Toprak radyasyonu emerek taşın kolayca temizlenmesine olanak sağlamaktadır.

Bu işlem için taşı toprağa gömmek ve ardından 12 saat beklemek tavsiye edilmektedir. Taşın toprak içerisinde bulunduğu sürenin uzun olması gereklidir.

 • Kullanılan bir diğer yöntem ise su ile temizlemedir. Su ile taş üzerindeki negatif enerjinin atılması mümkündür.

Akan bir su altında bekletilebileceği gibi su içerisine konularak da bekletilebilmektedir. 1 saat kadar su içerisinde bekletilmesi temizlenmesi için yeterli bir süredir. Kişi kendi tercihi üzerine bu süreyi uzatabilir.

Anyolit taşının ilk gün ki enerji ile dolması ve faydalarının görülebilmesi için haftada bir kez temizlenmesi tavsiye edilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir