Tesla Coin Nedir?
Tesla Coin Nedir?

Yatırımcılar ve kripto para piyasasını takip edenler tarafından merak edilen ve yakın zamanda çıkacak olan Tesla Coin, kripto para borsasında çeşitli dedikoduların oluşmasına sebebiyet verdi. Bu da akıllara tesla coin nedir? sorusunu getirdi.

Hisse senedi satışlarının kripto para üzerinden yapılacağı Tokenized Stock Trading sisteminde, ilk açıklanan şirket Tesla oldu. Şimdiden Tesla Coin’e yatırım yapmak için sırada bekleyen yatırımcılar, bu durumu oldukça olumlu bakıyor. Peki, tesla coin nedir? Tesla coin ne zaman çıkacak?

Tesla Coin Nedir?

Elon Musk liderliğinde çıkarılacak olan Tesla Coin, TSLA kısatması ile piyasaya sürülecek. Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla firmasının kriptolaştırılan hisse senedi, 1 Tesla Coin‘e eşit olacak. Yatırım yapmak isteyenler, 1 Tesla Coin (TSLA) altında daha küçük birim fiyatları üzerinden de yatırım yapabilecek.

Kripto paraya çevrilerek satılacak olan hisseler, yalnızca Tesla ile sınırlı kalmayacak. Binance’ın duyuru yapmasının ardından, pek çok şirket kripto para borsasına giriş yapmayı düşünüyor. Hali hazırla anlaşma yapılmış Tesla harici farklı şirketler de bulunuyor.

Elon Musk Kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Elon Musk 1971 doğumludur. Dünyanın en zengin insanı olma ünvanına sahip olan Elon Musk, Güney Afrika doğumludur.

Uzay araştırmaları ve Mars yolculuğu gibi pek çok alanda büyük başarılara imza atmıştır. İş adamı ünvanı ile başarılara imza atan ve yüksek yerlere gelmeyi başaran Elon Musk, ileriye yönelik düşünceleri ve çalışmaları ile tüm dünyayı her zaman şaşırtmayı başarmıştır.

Elon Musk’ın sahip olduğu unvanlar şu şekildedir;

  • SpaceX Kurucusu,
  • SpaceX Ceosu,
  • SpaceX Mühendislik ve Tasarım Ofisleri Şefi,
  • Tesla INC. Ceosu ve Ürün Mimarı,
  • The Boring Company Kurucusu,
  • Neuralink Kurucu Ortağı,
  • Open AL Kurucu ortağı ve Open AL ilk eş-başkanı,

Tüm bu ünvanlara sahip olan Elon Musk, dünyada önde gelen iş adamları arasında yer alıyor.

Son zamanlarda kripto para ile oldukça ilgilenen, hatta kripto para piyasasının yönlendirilmesinde büyük yok oynayan Elon Musk, Tesla Coin ile kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapıyor.

Tesla Coin (TSLA) Ne Zaman Piyasaya Çıkacak

Tesla Coin’in piyasaya çıkması hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, yatırımcılar merakla beklemeye şimdiden başlamış durumda. Binance‘in, halka açık olan şirketlerin tokenize edilen hisselerinden meydana gelecek yeni bir ürünün satışa arz edileceğini duyurdu.

Bu ürünlerin listesinde ilk sırayı Elon Musk’ın şirketi Tesla aldı. Satışa arz edilen bu ürün, pazarda satışı yapılan diğer ürünlerden daha düşük maliyete sahip, yepyeni bir yatırım aracı olarak ön plana çıkacak.

Satın alınacak olan 1 TSLA Token, 1 hisse senedi ile eş değerde olacak.

Yatırımcılara Sağlanacak Diğer Fırsatlar

Tokenized Stock Trading adı verilen bu sistemde alım yapan yatırımcılar, aslında şirket hissesi almış olacak. Kripto paraya çevrilmiş hisse satın alan yatırımcılara farklı olanaklar da sunuluyor. Şirket hissedarlarına sağlanan faydalar, tüm yatırımcılara da sağlanacak.

Bu durumun Tesla şirketinin değerine değer katacağı düşünülüyor. Hatta şimdiden, Tesla şirketinin grafikleri yükselişe geçmiş durumda. Şirket grafikleri incelendiğinde, oldukça yüksek bir ivme kazandığı görülüyor.

Tesla Coin Nedir?
Tesla Coin Nedir?

Türkiye’deki Yatırımcılar TSLA Alabilecek Mi?

Türkiye genelinde pek çok yatırımcısı bulunan kripto paralara ilgi, günden güne daha da fazla artış gösteriyor. Tesla Coin’in duyurulmasının ardından, Türkiye’deki yatırımcılar da TSLA yatırımı yapıp yapamayacaklarını araştırmaktalar.

Türkiye’de Binance üzerinden TSLA satın almak mümkün olmayacak. Bu sistem şimdilik Türkiye ve Çin gibi ülkelerde erişime kapalı.

Binance üzerinden satın almaya kapalı olan TSLA, PancakeSWAP üzerinden satın alınabilecek olup, Tesla coin nedir? sorusuna aktaracaklarımız bu şekildedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir