Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler
Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler

İster erkekte olsun, ister kadınlarda olsun saç konusu en çok dikkat edilen ve en çok önem verilen konuların başında geliyor. Çünkü saçlar; bir insanda en fazla dikkat çeken ayrıntıların başında geliyor.

Bu nedenle saç konusunda kadınlar biraz daha hassas bir durumda. Yani saçlarına çok daha fazla özen gösteriyor ve daha çok işlem yapıyorlar. Bunun en büyük ve en önemli nedeni ise kadınların dış görünüşüne ve güzelliğine biraz daha fazla meraklı olmalarıdır.

Saç kesimi, röfle, saç boyama, şekillendirme, saç rengini değiştirme bu işlemlerden bazıları. Peki, bu yılın modelleri hangileri? 2023 yılında hangi saç modelleri bizi bekliyor? İşte detayları..

Parlak Saçlar

Aslında herkesin istediği ve arzuladığı saç modelidir parlak saçlar. Çünkü parlak saç aynı zamanda sağlıklı saçtır.

Geçmiş dönemlerde moda olan fakat sonradan popülerliğini yitiren parlak saç modeli bu yıl yine karşımıza çıkıyor. Parlak saç modelinde doğru maskeyi uygulamak çok önemli.

Bu sebeple doğal ürünler içeren ev yapımı saç maskeleri tercih edilebilir. Bunun dışında; gerçekten işin uzmanı olan bir kuaföre de saç bakımı yaptırmak mümkün.

Küt Saç Modeli

Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler
Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler

2023 Saç Modelleri arasında moda olacak bir diğer saç modeli ise küt kesim saç modeli. Geçen yıl oldukça popüler olan ve bu yıla da damga vuracak gibi duran küt saç modeli 2023 yılının en trend saç modellerinden birisi olmaya aday.

Yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip kadınlar rahatlıkla bu saç modelini tercih edebilir. Şekillendirme konusunda kararsız olanlar ise köpük ve maşa yardımıyla bu işi kolayca çözebilirler.

Bu saç modeline örnek olarak ingiliz pop sanatçısı Jessie J gösterilebilir.

Düşük Topuz Saç Modeli

Şıklık ve zarafeti bir arada sunan düşük topuz saç modeli bu yılın trend saç modellerinden birisi. Gündelik olarak da tercih edilebilen bu saç modeli, özellikle gece elbiselerinin üzerine çok daha iyi bir görüntü oluşturuyor.

Bob Kesimler

1970’li yıllarda çok moda olan ve uzun süre bu popülerliğini koruyan Bob Kesim saç modelleri, bu yıl tekrardan gündeme gelmiş durumda. Bu saç modelinde ilk akla gelen kısa kesim olsa da uzun ya da ara boy kesimler de tercih edilebiliyor.

Çünkü her yüz tipine rahatça uyum sağlayan bir modeldir. Havalı ve farklı bir görünüm kazanmak isteyen kadınlar bu saç modelini tercih edebilir.

Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler
Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler

Doğal Kıvırcıklar

Bu yılın en moda trendlerinden birisi de zahmetsiz, doğal bir görünümde olan doğal kıvırcık modellerdir. Biraz daha ayrıntılı bir açıklama yapmak gerekirse, saç maşası kullanmak yerine kendi haline bırakılarak kıvırcık oluşturulan saç modelidir.

Pixie Kesim

2023 yılının en dikkat çekici saç modellerinden birisi de pixie kesim saç modelidir. Yapı olarak ise çok katlı ya da perçemli bir saç modelidir.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerde daha iyi bir görünüm oluşturan bu saç modeli kendisine farklı ve sıra dışı bir hava yaratmak isteyen kadınların ilk tercihlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor denebilir.

Bu yıl sıkça karşımıza çıkacak olan bir saç modelidir.

Turuncu Saç Modeli

Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler
Saç Modelleri | Bu Sene En Trendler

Bu yıl; en çok görülecek saç modellerinin başında turuncu saç modelleri geliyor. Her ne kadar beyaz tenli kadınlarda bu renk daha çok kullanılıyor olsa da buğday tenli kişiler için de bu rengin tonları uygun olabilir.

Sıcak renk tonlarına geçiş yaparak daha farklı bir görünüme bürünmeyi düşünen kadınlar turuncu renk ve tonlarını rahatlıkla tercih edebilirler. Çünkü bu senenin en trend saç modellerinden birisi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir