Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Ojenin Süresi?
Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Ojenin Süresi?

Son zamanlarda kozmetik ürünlerinde birçok yenilik ve değişiklik yapılıyor. Yapılan makyajların veya uygulanan işlemlerin kalıcı olması için farklı yöntem ve malzemeler kullanılıyor.

Kalıcı ruj, kalıcı oje gibi birçok makyaj malzemesi bulunuyor ve bunlar kadınlar için çoğu zaman kurtarıcı rolünü üstleniyor. Peki, kalıcı oje ne kadar kalıyor?

Kadınların en çok merak ettikleri konulardan birisi kalıcı ojenin tırnakta ne kadar süre kaldığıdır. Kısa süreli olan ojelerin aksine tırnakta uzun bir süre boyunca kalacak olan oje türü birçok kadının dikkatini çekiyor.

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor? – Kalıcı Ojenin Süresi?

Kadınların sıkça sorduğu kalıcı oje ne kadar kalıyor? ve kalıcı ojenin süresi? sorularına verilecek cevaplar durumdan duruma değişiklik gösterebiliyor.

Genel olarak bakıldığında kalıcı ojenin tırnakta kalma süresi 3 haftadır.

Ancak bu tırnakların bakımına ve uzama hızlarına göre değişiklik gösterebilir. Hızlı uzayan tırnaklarda oje yarım kalacak ve dengesiz bir görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle de ojelerin yenilenme süresi olmak zorundadır.

Genelde 3 hafta olan bu süre uzayabilir veya kısabilir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Ojenin Süresi?
Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Ojenin Süresi?

Kalıcı Ojenin Avantajları Nelerdir?

Bakıldığı zaman kalıcı ojenin birçok yönden avantajı vardır ve bu avantajlar nedeniyle son zamanlarda sık sık tercih edilmeye başlanmıştır. Kalıcı ojenin geçici ojelere oranla daha avantajlı olmasını sağlayan bazı durumlar vardır.

Bu durumda kalıcı oje;

  • Uzun ömürlüdür,
  • Fiyat olarak uygundur,
  • Çıkarılması kolaydır.

Kalıcı ojeler tırnakta 3 hafta kadar kaldığı için birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Örneğin sürekli olarak oje değiştirmeye çalışmak zorunda kalınmayacaktır ve zamandan tasarruf edilecektir.

Bununla beraber maddi açıdan da avantaj sağlar ve kişilerin birden fazla oje almasını engellemiş olur. Çıkarılması kişilerin isteğine göre değişir ve oldukça kolay şekilde halledilebilir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında kalıcı oje birçok yönden geçici ojeye göre çok daha avantajlı bir tercih olacaktır.

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Ojenin Süresi?
Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Ojenin Süresi?

Kalıcı Oje Uzun Ömürlüdür

Kalıcı oje uygulanış şekli ve içerdiği maddeler sayesinde uzun süre tırnakta kalır. Herhangi bir soyulma veya dökülme meydana gelmeden 3 hafta boyunca kalıcı ojeyi kullanmak mümkündür.

Üstelik her 3 haftada bir kalıcı oje sürülerek günlük oje değiştirme işleminden kurtulurmuş olunur.

Ojenin 3 hafta kalması için herhangi bir çiziğe veya kesiğe maruz kalmaması, tırnağın kırılmaması ve bakımın düzgün yapılması gerekir. Kırılan tırnaklarda ojenin yarım kalması ve görüntü bozukluğu gibi problemler ortaya çıkabiliyor.

Kalıcı Oje Uygun Fiyatlıdır

Kalıcı ojeler oldukça makul fiyatlara yaptırılabiliyor ve aynı zamanda kişiler kendi kalıcı ojelerini alarak işlemlerini kendileri de yapabiliyor. Bu nedenle sürekli değişmeyen ojeler, daha az para harcanmasına ve tasarruf edilmesine yardımcı oluyor.

Kişiler oje için fazla para harcamadan bakımlı tırnaklar istiyorsa kalıcı ojeleri gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve tırnaklarına uzun süre vakit ayırmaktan kurtulabilirler.

Fiyatlar, ojelerin markalarına göre değişiklik gösterebilir ancak uygun fiyatta kalıcı oje bulmak oldukça kolaydır. Birçok markanın sahip olduğu kalıcı ojelerden bütçeye uygun olanı seçmek için markalara göz atmak yeterli olacaktır.

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?
Kalıcı Oje Ne Kadar Kalıyor?, Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

Kalıcı Oje Kolayca Çıkarılabilir

Son olarak sıkça sorulan “Kalıcı oje nasıl çıkar” sorusunu cevaplayalım. Kalıcı ojeler tırnaktan çıkarken kişinin fazladan herhangi bir çabaya girmesine gerek yoktur. Oldukça basit bir şekilde aseton yardımıyla ojeler çıkartılabilir.

Bu yöntem haricinde başka yöntemler de mevcuttur ancak en basit yöntem aseton yöntemidir. Pamuğa dökülen belli miktar aseton sayesinde oje tırnaktan rahat bir şekilde çıkarılabilir. Asetonun kuvvetli olması ojenin hızlı ve daha temiz çıkması için iyi olacaktır.

Bu yüzden aseton seçimi yaparken ojenin kalıcı oje olduğu göz önünde bulundurulmalı ve buna göre bir tercih yapılmalıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir