Kadın Kişisel Bakım Tüyoları
Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

Hanımlarımızın belki de en çok vakit ve bütçe ayırdıkları şey kişisel bakımlarıdır. Bir sürü marka, bir sürü seçenek olması hanımların başını döndürür. Peki, bir sürü ürüne para vermek yerine daha basit tüyoları olabilir mi? Her şeyin tüyosu olduğu gibi güzellikle ilgili bir sürü tüyo bulunmaktadır. Bu kadın kişisel bakım tüyoları her kadın tarafından merak edilmektedir. İşte bazı tüyolar.

Gözaltları İçin Buzlu Salatalık Maskesi

Buz cilt temizliği için oldukça sık kullanılır ve yararlıdır. Tek dez avantajı hassas ciltler için zararlı olabilmesidir. Yüzümüzü buz ile temizlemek hem cildimize canlılık katar hem de büyük gözenek problemlerini ortadan kaldırarak cildimizi sıkılaştırır. Peki, salatalık ve buz mucizesini nasıl yapabiliriz.

Bunun için gerekli malzemeler salatalık, su ve buz kalıbı, Öncelikle salatalıklarımızı güzelce yıkayıp soyuyoruz. Sonrasında küçük küçük parçalara ayırıp bir yemek kaşığı su ile blenderden geçiriyoruz ve buz küplerine koyuyoruz. Donduktan sonra cildimize uyguluyoruz. Gözaltlarınıza oldukça iyi gelecektir.

Saç Düzleştiriciyle Dalgalı Saç Yapmak

Saçınızı düzleştirmek istiyorsanız maşa ile yapmak zorunda değilsiniz. Saçınızı sıkı sıkı örüp üstünden düzleştirici ile geçerseniz göreceksiniz ki saçınız müthiş dalgalara sahip olacak. Bu işi gece duş alıp saçınızı örüp de yapabilirsiniz ama bunu yapmak zorunda değilsiniz. Söylediğimiz yöntemle saçınızı çok kısa sürede şekillendirebilmeniz mümkün.

Maya Maskesi

Öncelikle maya maskesi için sizi uyarmalıyız. Bu maskedeki mayaya alerjiniz var ise yüzünüz alışık olmadığınız bir reaksiyon gösterebilir, farkında olmamanıza rağmen alerjiniz olabilir. Unutmayın ki yüzümüze sürmek ile yemek aynı şey değildir.

Bir şeyi yediğinizde alerjik reaksiyon göstermeyip yüzünüze sürdüğünüzde alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Lütfen bunları göze alacaksanız uygulayın ya da uygulamadan önce doktorunuza danışın.

Tarifimize gelecek olursak malzemelerimiz:

  • Oda sıcaklığında ılık süt
  • Oda sıcaklığında kuru maya

Bu malzemelerin miktarları tamamen size bağlı. Amacımız bu ikisinin karışımından macun kıvamında bir maske elde etmek. Temiz cildimize uyguluyoruz ve 30 dakika bekliyoruz. Gözaltlarınıza da sürebilirsiniz.

Fakat kuru ciltler dikkatli olmalı tercihen kullanmamalı. Çünkü maske 30 dakika boyunca bekleyen cildinizde kuruyor. Kuru ciltleri rahatsız edebilir. 30 dakikanın sonunda cildimizi ılık suyla güzelce temizliyoruz. Peki, bu maske ne işe yarar?

  • Bu maske cildinizi temizler.
  • Daha canlı bir görünüm sağlar.
  • Nemli ve sağlıklı görünen bir cilt bırakır.
  • Uzun vadede cilt ve sivilce lekelerini gidererek cildi yeniler.

Cildiniz için oldukça yararlı bu maddeyi herhangi bir engeliniz yoksa düzenli olarak yapmanızı öneririz.

Kadın Kişisel Bakım Tüyoları
Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

Maden Suyu Mucizesi

Maden suyu bizim bildiğimizden çok daha fazla yararlıdır. Hem içtiğimizde hem cildimize ve saçımıza sürdüğümüzde faydasını görürüz. İçme kısmını herkes bildiği için biz size başka nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız.

Maden suyunu bir pamuğun üstüne döküp olduğu gibi cildinize sürebilirsiniz. Maden suyu cildinizi temizler ve gözeneklerinizi sıkılaştırır. Bir nevi tonik görevi yapar da diyebiliriz. Saç konusuna gelecek olursak maden suyunu saçlarınıza uygulayıp 30 dakika bekleyebilirsiniz.

Sonrasında saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızın ne kadar canlı göründüğünü fark edeceksiniz. Maden suyu her bakımdan çok faydalı olduğu için her alanda fayda sağlamak mümkün.

Daha Fazla Güzellik Tüyosu

Daha fazla kadın kişisel bakım tüyosu öğrenmek isterseniz internet sitemizi takip edebilirsiniz. Sadece güzellik tüyosu değil hayatınızın her alanında yardımcı olacak, sizi bilgilendirecek ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir sürü blog yazılarımızla yanınızdayız. Bizi dilerseniz sosyal medya hesaplarımızdan aracılığıyla takipçilerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir