Esmerlere Yakışan Saç Modelleri
Esmerlere Yakışan Saç Modelleri

Esmerler kendilerine has bir havaya sahiptir. Bu havalarını saç modelleri ile daha da ön plana taşırlar. Farklı saç modelleri ile günlük hayatlarındaki ışıltılarını ortaya koyabilirler. Özellikle bakır, kızıl, karamel ve balköpüğü gibi renklerdeki saçlar esmerlere çok yakışır.

Model olarak da bu tonları daha dikkat çekici yapacak modeller seçilebilir. O halde zaman kaybetmeden detaylarıyla esmerlere yakışan saç modelleri nelerdir, bunları inceleyelim.

Katlı Kesim Saç Modelleri

Esmerlere yakışan saç modelleri’nin ilki olan Katlı kesim, hemen hemen her kadın tarafından sevilir. Çünkü saçın daha hacimli görünmesini sağlar.

Özellikle esmer tenli kadınlarda saç rengiyle beraber katlı kesim daha gösterişli görünür. Ayrıca doğal görünmek isteyenlerin de vazgeçilmez modellerinden biridir.

Bu model ile hem sade görünebilir hem de günlük olarak rahatlığı yakalayabilirsiniz. Özellikle köşeli yüz hatları olan ve kahverengi gözlü esmer kadınlara katlı kesim saç modelleri çok yakışır.

Uzun Düz Saç Modeli

Uzun düz saç modeli de esmer kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Genelde sarışın kadınlar dalgalı saçları kullanmaya daha yatkındır. Esmerler ise düz saçı kendi tenlerine daha çok yakıştırır.

Düz ve uzun saçlar özellikle koyu saçlarda daha doğal görünür. Özellikle ela gözlü kadınlara bu model çok yakışır.

Saçınızı kestirirken uçlarını eşit ölçüde, birkaç cm olacak şekilde kestirebilirsiniz. Düz kesim saçlar esmer ve geniş alın yapısına sahip kadınlar için de biçilmiş kaftandır. Koyu kahve tonlu saç modelleri kahkül kestirmeden alnın daralmasını sağlar.

Su Dalgası

Esmer kadınlara su dalgası da çok yakışır. Doğal kahve ve karamel ışıltıları hafif dalgalı görünüm ile daha ön plana çıkar.

Özellikle uzun ve dalgalı saçlar esmerlerin en çok tercih ettiği modellerden biridir. Su dalgası ince uçlu bir maşa ile yapılabilir.

Eğer saçınıza ısıl işlem değmesini istemiyorsanız hafif nemliyken örebilirsiniz. Sabah kalktığınızda su dalgası modeline sahip olabilirsiniz.

Sıkı At Kuyruğu

Sıkı atkuyruğu modeli de esmerler tarafından daha çok tercih edilir. Özellikle düz ve uzun saçlara sahip oldukları için bu model daha hoş görünür. Saçı arkadan ve tepeden sımsıkı toplamak yüzün de daha gergin görünmesini sağlar.

Özellikle kahverengi gözlü esmerlere bu model çok yakışır. Eğer alnınızın çok açılacağını düşünüyorsanız perçem ya da kahkül de kestirebilirsiniz. Özellikle karamel tonlara sahip esmerlere kahkül çok yakışır.

Omuz Hizasında Kesim

Son dönemde omuz hizasında, dümdüz kesim esmerler tarafından çok rağbet görüyor. Bunun nedeni, dünyaca ünlü esmer kadınlar da bu modeli tercih ediyor.

Tam ortadan iki yana ayırmak da bu modelin vazgeçilmez duruşudur. Özellikle koyu renkli esmerlerin yüzünün daha dar ve belirgi gözükmesini sağlıyor. Bu kesim sadece düz değil kıvırcık saçta da çok hoş görünüyor. Genel olarak Esmerlere Yakışan Saç Modelleri arasında favori saç modeli bu diyebiliriz.

Küt Kesim

Omuz hizasından biraz daha kısa, kulak hizasında olan saç modeline de küt kesim deniyor. Küt kesim özellikle son dönemde sosyal medyada bir hayli popüler hale geldi.

Özellikle esmer ve koyu renkli saçlara sahip olan kişiler tarafından tercih ediliyor.

Küt kesim kişiyi daha olgu ve çekici gösteriyor. Ayrıca günlük kullanımı da oldukça kolay. Kahkül ile de desteklenirse ortaya harika bir görünüm çıkabilir.

Esmerlere Yakışan Saç Modelleri
Esmerlere Yakışan Saç Modelleri

Tepeden Topuz

Esmer kadınların atkuyruğu modelinden sonra en çok yaptıkları saç modelinden biri tepeden topuzdur. Sımsıkı bir topuz ten renklerinin daha belirgin olmasını sağlar ve yüzlerini açar.

Dünyaca ünlü çoğu isim de bu modeli en özel gecelerde dahi kullanıyor. Hem günlük kullanım hem de davetler için oldukça uygundur.

Esmerlere Yakışan Saç Modelleri arasında popüler olanları sizler için derledik. Yine de her kadın kendine yakıştırdığı saç modelini tercih edebilir 🙂


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir