Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme Nasıl Yapılır?
Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme Nasıl Yapılır?

Kadınlar sık sık saç renklerini değiştiriyor. Bunun nedeni kendi tonlarına uygun bir saç rengini bulamamalıdır. Saç boyama işlemi yapılmadan önce ilk olarak ten renginin sıcak mı soğuk mu olduğuna karar verilmelidir.

Sıcak ve soğuk tenler için farklı boyalar kullanmak gerekir. Yanlış ten rengine yanlış boya seçimi kişiyi mutlu etmez.

Tam tersi kişinin daha solgun görünmesine neden olabilir. Bundan dolayı ten rengine göre saç rengi belirleme konusunda dikkatli ve doğru kararlar almak gerekir.

Ten renginize uygun boyayı seçmek için bir uzman görüşü de alınabilir. Peki, ten rengine göre nasıl boyalar seçmek daha doğru olur? Birlikte bir göz atalım.

Buğday Tenliler Hangi Renk Saç Boyası Kullanmalıdır?

Buğday ten adı verilen ten rengi ne çok beyaz ne de çok esmerdir. Bu tonlara sahip kişiler saç boyası seçimleri yaparken koyu tonlar tercih edebilir. Koyu tonlarda saç boyaları buğday tenli kadınlarda daha çekici durmaktadır.

Örneğin buğday tenliyseniz kahverengi ve kahvenin tonları yüzünüze daha güzel yakışacaktır.

Ayrıca kestane, çikolata gibi tonları da tercih edebilirsiniz. Bu ten rengine sahip kadınlar sıkça kumral saç boyalarını da tercih ediyor.

Kumral ve kumral tonları buğday tenli kadınlarda daha doğal bir görünüme kavuşturuyor. Bu yüzden bu renkler seçilerek doğru tercihler yapılması mümkündür.

Esmer Tenlilerde Saç Boyası Seçimi

Esmer tenli kadınlarda da saç boyası seçimi oldukça önemlidir. Bu ten rengine sahip kadınlara siyah saç boyası oldukça fazla derecede yakışmaktadır.

Siyahın gücü esmer tenli kadınların daha gösterişli görünmesini sağlar. Aynı zamanda bu ten yapısına sahip kadınlar doğru kızıl tonunu seçtiği taktirde daha ilgi çekici ve göz alıcı görünüme kavuşabilirler.

Kızıl saç rengi boya seçimlerinde tercih edilebilir. Aynı zamanda kahverengi ve tonları hem buğday tenli hem de esmer kadınlara çok yakışan saç boyası çeşitleri arasında yer almaktadır.

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Hangi Saç Rengi Kullanılmalıdır?

Beyaz ten rengine sahip kadınlar saç boyası rengi seçiminde diğerlerine oranla daha avantajlıdırlar. Beyaz ten rengi çoğu saç boyası ile uyum sağlayabilen bir ton olarak bilinir.

Beyaz tenli kadınlar kumral, kahverengi gibi renkleri tercih edebilir. Aynı zamanda kestane rengi ve altın çikolata rengi parlaklığı nedeniyle beyaz ciltlerde çok hoş durmaktadır.

Beyaz ten yapısına sahip kadınların ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Ayrıca kızıl ve tonlar beyaz tende de kullanılan ve çok yakışan renkler arasında yer alıyor.

Parlak küllü renkler veya küllü sarılar bu cilt tipine ve tonuna uyan renklerden bazılarıdır. Beyaz tenli kadınlar saç boyası rengi seçiminde birçok alternatife sahiptir.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme
Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirlemede Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ten rengine uygun saç rengi seçimi için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ten renginin tam olarak bilinmesi gerekir.
  • Pembe tonlu yüzlere genellikle sarı ve sarının tonları seçilmelidir.
  • Saç boyası rengi belirlemeden önce uzman bir kişiye danışmak ve fikir almak gerekir.
  • Esmer tenli kadınlar açık tonlar seçerken dikkatli davranmalıdır.
  • Çoğu saç rengi beyaz tenli kadınlara yakışır fakat beyaz tenli kadınları solgun göstermeyecek seçimler yapmak gerekir.
  • Beyaz tenliler buzlu çikolata saç rengini tercih edebilir.
  • Seçilen boya renginin kaliteli ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.
  • Saç rengi seçimleri yapmadan önce modayı ve bu senenin trend renklerini değerlendirmek unutulmamalıdır.

Bu gibi hususlara dikkat etmek sizlerin daha doğru bir saç rengi seçimi yapmanızı sağlar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir