Twitter'dan Para Kazanma Yöntemleri - Twitter'da Para Kazanmak
Twitter’dan Para Kazanma Yöntemleri – Twitter’da Para Kazanmak

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Twitter ülkemizde özellikle futbol ya da siyaset takipçileri tarafından tercih edilmekte.

Aynı zamanda sahip olduğu para kazandırma potansiyeli nedeni ile de birçok işletme tarafından gerek doğrudan satış gerekse reklam ve tanıtım amacı ile kullanılmaktadır.

Peki biz normal kullanıcılar Twitter’dan Para Kazanabilir miyiz?

Elbette bireysel bir kullanıcının da Twitter üzerinden para kazanması mümkündür. Twitter’da para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey yüksek takipçili ve etkileşimi yüksek bir hesaba sahip olmaktır.

Peki; Twitter’dan para kazanma yöntemleri nelerdir? hemen açıklayalım.

Bu arada Twitter’da Etkileşim Ne Demek? Etkileşim Artırma Yöntemleri başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Twitter’dan Para Kazanma Yöntemleri

Twitter'dan Para Kazanma Yöntemleri - Twitter'da Para Kazanmak
Twitter’dan Para Kazanma Yöntemleri – Twitter’da Para Kazanmak

Twitter kullanıcıları, attıkları tweetler ile belirli işletmelerin, ürünlerin ya da başka twitter hesaplarının reklamlarını yaparak para kazanabilirler. Bunun dışında büyük işletme ya da kuruluşların sosyal medya hesaplarını yöneterek de Twitter üzerinden para kazanabilirsiniz.

Twitter’dan para kazanmanın temel yolları şu şekildedir;

 • Reklamlar,
 • Ürün Tanıtımı,
 • Sosyal Medya Yöneticiliği ve,
 • İçerik Üreticiliği olarak sıralanabilmektedir.

Bunları başlıklar halinde açıklamak gerekir ise;

Twitter’da Reklamlar Üzerinden Para Kazanma

Twitter’da yüksek takipçili bir hesaba sahip olduğunuzda marka sahipleri tweetlerinizde ya profilinizde yayınlanmak üzere sizlere reklam verebilir.

Bu sayede Twitter hesabınız üzerinden ekstra gelirler elde edebilirsiniz.

Twitter’da Ürün Tanıtımı ile Para Kazanma

Yine etkileşimi yüksek bir hesaba sahip olmanız durumunda ürün tanıtımı yaparak hem referans kazancı hem de doğrudan ürün üreticisi ya da satıcısı ile anlaşıp direk reklam geliri kazanabilirsiniz.

Twitter’da Sosyal Medya Yöneticiliği ile Para Kazanma

Twitter kullanmayı biliyor ve bilgisayar başında geçirdiğiniz süre yüksek ise işletmelere ait twitter hesaplarını yönetip sabit bir gelir kaynağı yaratabilirsiniz.

Buradaki yönetimden kasıt sayfalara gelen mesajlara cevap vermek ve firmanın etiketlendiği gönderilere yanıt vermekten geçmektedir.

Twitter’da İçerik Üreticiliği ile Para Kazanma

Sosyal Medya Yöneticiliği ile bağlantılı bir iş koludur. Twitter da bulunan sayfalar için görsel ya da yazılı materyaller üreterek ve bunları belirli ücretler dahilinde paylaşarak twitter üzerinden para kazanabilirsiniz.

Twitter’da Para Kazanmak İçin Neler Gereklidir?

Twitterdan Para Kazanma Yontemleri 2
Twitter’dan Para Kazanma Yöntemleri – Twitter’da Para Kazanmak

Her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Twitter üzerinden de para kazanmak için öncelikle yüksek takipçi sayısına sahip bir hesap gerekmektedir.

 • Büyük markalar etkileşimi ne kadar yüksek olursa olsun takipçi sayısı az olan hesaplar ile reklam anlaşmaları yapmamaktadır.

Bunun dışında sadece takipçi sayınızın yüksek olması bir şey ifade etmez hesabınızın aynı zamanda etkileşiminin de yüksek olması gerekmektedir.

 • Yüksek etkileşimli bir sayfa, firmaların doğrudan dönüş alabilmeleri nedeni ile her zaman birinci tercih durumundadır.

Bunun dışında spesifik içerik üretimi de bir gerekliliktir. Örnek vermek gerekir ise;

 • Hesabınız tamamen araba modelleri, aksesuarları ve benzeri konular ile ilgili ise bu sektördeki firmalardan reklam alma şansınız bir hayli yüksektir.

Unutmamak gerekir ki hiçbir reklam veren geri dönüş almayacağı kişiye reklam vermek istemez.

Bunun dışında kendi Network ağınızı kurmanız oldukça önemlidir. Birden fazla sosyal medya hesabı yardımı ile yapabileceğiniz bu yöntemde örnek vermek gerekir ise;

 • Bir hesabınızdan Galatasaray bir başka hesabınızdan Fenerbahçe ile ilgili paylaşımlar yapıp her iki kitleye de hitap eden network ağınız sayesinde futbol konusunda reklam vermek isteyen işletmelerden reklam anlaşmaları alabilirsiniz.

Tüm bunların dışında en önemli konu ise yaratıcı ve gündemi her an takip etmekten geçmektedir. İnternette zaman oldukça hızlı akar dünün gündemi artık mazidir ve etkileşim almaz.

Bu doğrultuda istikrarlı ve günlük içerik üretimi yaparak kitlenizi elde tutmanız gereklidir.

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

Twitter'dan Para Kazanma Yöntemleri - Twitter'da Para Kazanmak
Twitter’dan Para Kazanma Yöntemleri – Twitter’da Para Kazanmak

Peki yazımızın başından beri bahsettiğimiz twitter takipçi sayısı nasıl arttırılır?

 • Bunun en kolay ve etkili yolu istediğiniz kitleye yönelik twitter hesaplarına reklam vererek takipçi sayınızı arttırmaktan geçer.
 • Bunun dışında ise kaliteli ve gündem ile alakalı etkileşim alacak tweetler atmanız da doğrudan takipçi sayınızın artmasına neden olacaktır.
 • Tüm bunlara ek olarak Twitter’ın anlık olarak güncellediği “Gündem” de bulunan hashtaglar ile ilgili etkileyici ve güzel tweetler atarak takipçi sayınızı oldukça kolay yoldan arttırabilirsiniz.

Bu yöntemler dışında internette çeşitli sitelerde twitter takipçi satışı yapılmaktadır.

Ancak bu takipçiler bot hesaplar olacağı için hem hesabınızın kapanmasına neden olabilir, hem de bu bot takipçiler beğeni retweet ya da yorum gibi etkileşimler gerçekleştirmedikleri için hesabınızın büyümesine bir katkı sağlamayacaktır.

Sonuç itibariyle; twitter’dan para kazanmak için yapmanız gerekenler bu şekildedir.

Bu arada bizi aşağıda bulunan twitter hesabımızdan takip edebilir, yayınlanan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir