Telegram Nedir? Telegram Güvenli Mi?
Telegram Nedir Telegram Güvenli Mi

Şubat ayı için gizlilik politikasını değiştireceğini ve kullanıcılarına sözleşme imzalatacağını duyuran Whatsapp, birçok insanının Telegram’a geçmesine neden olmuştu. Telegram, Şubat ayı içerisinde milyonlarca kullanıcıya kapısını araladı.

Şuanda bile birçok insanın Telegram’a geçmesi üzerine kullanıcılarda telegram nedir telegram güvenli mi sorusu meydana geliyor. Telegram, son derece güvenli ve birçok özelliğe sahip bir çeşit sosyal medya platformudur.

Cep telefonu numarası ile sisteme girerek, hiç tanımadığınız insanlarla dahi tanışabileceğiniz bir uygulama. Telegram üzerinde sesli konuşma ve yazışma özellikleri olduğu gibi konum üzerinden kişi bulma özelliği de bulunuyor. Whatsapp ile benzer özellikler mevcut. Ancak Whatsapp uygulamasından daha fazla özelliğe sahip.

Telegram Nedir?

Telegram, Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamasıdır ve kullanıcılara Whatsapp’dan daha fazla özellik kullanma imkanı veriliyor. Telegram, Rus yazılımcısı tarafından kurulmuş ve tüm dünyaya hizmet için salınmıştır. Whatsapp ile benzer özellikleri bulunmakla birlikte Whatsaap’dan daha fazla özelliği bünyesinde bulunduruyor.

Telegram Özellikleri Nelerdir?

Telegram uygulamasının birbirinden kaliteli ve ücretsiz özellikleri bulunuyor. Kullanıcılar için kullanım rahatlığı ve eğlenceli vakit geçirme ihtimali sağlayan Telegram, onlarca özelliği ile ön plana çıkıyor.

Gizli sohbet, görüntülü ve sesli konuşma imkanlar sunan Telegram, grup hizmetini de en iyi şekilde sunuyor. Sistem üzerinden gruplar kurarak, bu gruplara binlerce kişinin gelmesi sağlanabiliyor.

Başlıca Telegram özellikleri şu şekildedir;

 • Gizli sohbet imkanı sağlar. Bu özelliği sayesinde tüm mesajlar gizli kalır. Öyle ki mesajları Telegram dahi göremez.
 • Sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunar.
 • Mesaj üçüncü taraflara asla iletilmez.
 • Kolay bir şekilde grup açılır.
 • Binlerce kişinin olduğu sohbet gruplarına girilebilir.
 • Konuma göre en yakınınızdaki insanları Telegram üzerinden bulabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinde oyun oynama imkanı sağlanır.
 • Masaüstünde kolay bir şekilde kullanılabilir.
 • Kendisini silen mesaj özelliği mevcuttur.
 • Bir süre girilmediğinde otomatik hesap kapatma imkanı sağlar.
 • Ekran görüntüsü alındığı zaman karşı tarafa bildirim gönderilir.

Sadece kullanıcı ismi ile birilerine mesaj yazılabilir, aranılabilir.

Telegram, bu özellikler eksiksiz bir şekilde tüm kullanıcıların hizmetine sunuyor. Telegram, ücretsiz bir şekilde tüm kullanıcılara hizmetler veriyor.

Telegram Nedir? Telegram Güvenli Mi?
Telegram Nedir Telegram Güvenli Mi

Telegram Ne Kadar Güvenilir?

Telegram uygulaması, son derece güvenilir bir uygulamadır. Uygulama üzerinde telefon numarası engelleme ve sürekli olarak kullanıcı adı değiştirme imkanı bulunuyor. Numara gizleme özelliği sayesinde tüm kullanıcıların numaralarını, rehbere ekli olan kişiler dahi göremiyor. Telegram, kullanıcıların güvenliğini artırmak adına sürekli olarak çalışmalarda bulunuyor.

Kullanıcılara, hiçbir şekilde gereksiz bir sözleşme imzalatmazlar ve kullanıcıların daha rahat bir şekilde uygulamayı kullanmasını sağlarlar. Telegram üzerinden atılan mesajları, Telegram ekibi dahi göremez.

Bu da kullanıcıların gönül rahatlığı ile mesaj atmasını ve konuşmasını sağlar. Ayrıca ekran görüntüsü alındığında kullanıcıya bildirim gider. Bunun yanı sıra süreli mesaj özelliği sayesinde, kullanıcıların istediği zaman atılan mesajlar kendiliğinden siliniyor.

Bilgisayardan Telegram Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar üzerinden de Telegram uygulaması oldukça rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Kullanıcıların ilk etapta bilgisayar üzerinden Telegram’a girmesi gerekiyor. Açılan Telegram sekmesine Telegram üzerinde kullanılan cep telefonu numarası girilir.

Daha sonrasında ise cep telefona, Telegram’dan bir çeşit onay mesajı gelir. Onay mesajında yazan rakamları, ilgili alana yazan kişilerin giriş işlemi yapılmış oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu, telefonun internete bağlı olmasıdır.

Telegram’a bilgisayardan bağlanan kişilerin, telefonlarının da internetinin açık olması gerekiyor. Diğer türlü bilgisayardan da Telegram bağlantısı kesilecektir. Telegram, tüm kullanıcılarının rahatını ve güvenliğini amaçlayan bir uygulamadır. Bu sebepten dolayı milyonlarca kişi tarafından titizlikle kullanılıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir