Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme
Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme

Saça düz, kıvırcık, dalgalı bir görüntü vermek için çeşitli saç aletleri kullanılır. Özellikle saçları düzleştirme işlemi esnasında saç düzleştiriciler çok sık tercih ediliyor. Saç düzleştirici aletler saçlarda kırılmaya veya kopmalara neden olabiliyor.

Fazla ısının saça verdiği bu zarardan dolayı ısı kullanmadan saç düzleştirme işlemi oldukça merak uyandırmaktadır. Isı kullanmadan saça dalgalı bir görünüm vermek mümkündür. Acaba ısı kullanmadan saç düzleştirme işlemi yapılabilir mi? Bu sorunun cevabı elbette ki evet olacaktır.

Isı kullanmadan ve saçlara zarar vermeden daha pürüzsüz saçlara kavuşmak mümkündür. Bunun için bazı yöntemlere ihtiyaç vardır. Bu yöntemleri detaylı bir şekilde inceleyelim. Bu yöntemler nelerdir?

Isı Kullanmadan Saç Nasıl Düzleştirilir?

Elektrikli aletler olmadan da saçı kolay şekilde düz bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Bunun için bazı yöntemler kullanılabilir.

Saçı ısısız düzleştirme yolları şunlardır:

  • Saçı düzenli olacak şekilde ve doğru yöne tarayın.
  • Duş sonrası saça düzleştirici etkili ve elektriklenmeyi önleyen kozmetik kremler kullanılabilir.
  • Saç için düzleştirici serumlar kullanın.
  • Saç için keratin içerikli saç bakım ürünleri tercih edin.
  • Saçın kabarmasına neden olan eşyaları ve ürünleri değiştirin.

Bu gibi ufak yöntemler ile sacları daha pürüzsüz ve uzun görünmesi sağlanabilir. Genellikle saçı ısısız düzleştirme işlemi diğerlerine oranla daha zor bir işlemdir. Çok kıvırcık saçlı kişiler de istenilen düzlüğü elde etmek zor olabiliyor.

Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme
Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme

Saçı Doğru Yöne Tarayın

Saçlar düzenli şekilde tarandığı taktirde düz bir görünüme kavuşabilir. Tarama işlemi saçın daha uzun ve düz görünmesine yardımcı olan ve ısı kullanımı gerektirmeyen bir yöntemdir. Bu yöntemde bazı dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Örneğin saçın taranacağı yön bilinmeli ve doğru yöne doğru taranmalıdır.

Düzleştirme işlemi için yukarıdan aşağı olacak şekilde tarama eylemi gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde saçta kabarma ve kırılma olur. Ayrıca saçı tararken tarak seçimi de doğru yapılmalıdır. Elektriklenme yapan taraklar saçın düz görünmesine engel olur. Saçı daha kabarık yapar. Bu yüzden saç için elektriklenme yapmayan taraklar kullanmak gerekir.

Saç Düzleştirici Krem Ve Serumlar

Saçı ısı vermeden kremler ve saç serumları ile de düzleştirmek mümkündür. Bunun için satılan düzleştirici etkilere sahip ürünler oldukça fazladır. Bu ürünlerin çoğu duş öncesi veya duş sonrası etkili şekilde kullanılan ürünlerdir. Ellerden yardım alarak saça güzelce sürülür ve tarama işlemi yapılır. Bu sayede kabarmayan ve daha hoş görünen saçlar elde edilir.

Düzleştirme etkili serumlar da saça kolay şekilde uygulanabiliyor. Bu ürünler saç uçlarında kullanıldığı taktirde kırıkları ortadan kaldırabiliyor. Kırıkları yok eden ve saç uçlarının daha düz görünmesine yardımcı olan bu saçlar saçın korunmasına da yardımcı olmaktadır. Isı vererek düzleştirme işleminde meydana gelen kırıklar krem ve serumlarda görülmez. Bu yüzden tercih edilmektedir.

Keratin İçerikli Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Keratin saçı besler ve saçın daha hacimli olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saça parlaklık ve mükemmel bir pürüzsüzlük kazandırır. Pürüzsüz saçlar da her zaman daha bakımlı ve düz görünür. Keratin içerikli ürünler kullanıldığı taktirde kısa zamanda hem saç korunur hem saçın elektriklenmesi önlenmiş olur. Saçı besler ve düzleştirir. Bu işlem esnasında hiç bir şekilde ısı kullanımı yapılmaz ve ihtiyaç duyulmaz. Bu da saçın yıpranmasının önüne geçer. Isıya maruz kalmayan saçlar daha sağlıklı şekilde uzar ve dökülme gibi olumsuz etkilere karşı daha dayanıklı bir yapıya kavuşur. Daha dayanıklı ve keratinli saçlar her zaman olduğundan daha uzun ve düz görünür.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir