Instagram İçerik Üretme
Instagram İçerik Üretme

Instagram uygulaması, dünya çapında yedi yaşından yetmiş yaşına kadar herkesin bildiği ve neredeyse herkesin kullandığı oldukça popüler bir sosyal medya uygulaması.

Bu sosyal medya uygulaması piyasaya sürüldüğü zamandan beri herkes gününün büyük bir kısmını bu uygulama içerisinde geçirmeye başladı. Kimileri Instagram içerik üretme işi ile bir gelir elde etmeye başladı kimileri ise instagram üzerindeki bu içerikleri izleyerek vakit geçirmeye başladı.

Yani bazı kişiler aktif bir Instagram kullanıcısı olmayı tercih ederken bazı kişiler de pasif bir şekilde diğerlerinin içeriklerinden faydalanmayı tercih etti. Ancak pasif şekilde Instagram kullananlar da diğerlerinin gönderilerine beğeni ve yorum bırakarak bir şekilde varlıklarını belli edebiliyorlar.

Peki, Instagram üzerindeki içeriklerin bazılarının çok fazla popüler olması ve bazılarının da sadece belirli sayıda kişiye ulaşmasının sebebi ne? Instagram içerisinde üretilen içerikler, kaliteli içerikler olduğu takdirde herkese ulaşabilir.

Kaliteli İçerik Nedir?

Elbette herkesin sevdiği içerik türleri, herkesin hoşuna giden şeyler çok farklıdır. Ancak konu ne olursa olsun video içeriği kaliteli olmalıdır. İyi düşünülmüş, iyi kurgulanmış işler çok daha fazla kişiye hitap eder.

Bir videonun kaliteli olması;

  1. İçerikteki etiketler
  2. Düşünülmüş içerik
  3. Süresi
  4. Görüntü kalitesi

Bu ve daha pek çok etmen videonun kalitesini ve insanlara ulaşma oranını etkiler. Bir videonun kaliteli bir içerik olabilmesi için çaba harcanması, ilgilenilmesi ve bolca uğraşılması gerekir. Bu sayede video içerikleri çok daha fazla kişiye ulaşabilir ve içerik sahibi de uğraştığının ve emeğinin karşılığını alabilir.

Takipçileri Tanımak Önemli Mi?

Çok fazla takipçi sayısına sahip kişilerin elbette tüm takipçilerini tek tek tanıması olası değildir. Ancak içerik üreticileri takipçilerinin genelinin ne istediğine, neyi sevdiğine ve nelerle ilgilendiğine dikkat etmeli ve buna göre içerikler üretmelidir.

Buna ek olarak Instagram uygulamasının istatistikler sekmesindeki takipçilerin yaş aralığı, kız-erkek oranı gibi bilgiler de incelenmeli ve bu istatistiksel verilere göre içerikler üretilmeli, yeni videolar bunlara göre çekilmelidir.

Paylaşım Planı Hazırlamak

İçerik paylaşım planı hazırlamak, gelecek videolarınızdaki etkileşimler için oldukça faydalı olacaktır. Önceki içeriklerinizin aldığı etkileşime ve o içeriklere gelen yorumlara, tepkilere, eleştirilere göre ileride üreteceğiniz içerikleri planlamalı ve bu plana göre daha yeni, güncel içerikler üretmelisiniz.

Bu sayede mevcut takipçilerinizin sizi daha sıkı takip etmesini ve onlara ek olarak pek çok yeni takipçi gelmesini sağlayabilirsiniz. Yeni konseptlerde içerikler ekleyebilir ve bu içeriklerin beğeni oranına göre üretmeye devam edebilir veya başka şeyler deneyebilirsiniz.

Instagram İçerik Üretme
Instagram İçerik Üretme

Instagram Biyografisi Önemli Mi?

Eğer Instagram içerik üretme işinde devam etmek ve başarılı olmak istiyorsanız, sizi yeni gören kişilerin ilk olarak profilinize bakacağını unutmayın. Biyografinizde neler yaptığınızı, neler paylaştığınızı kısa ve öz bir şekilde anlatın. İnsanlar biyografi bölümüne baktığı zaman hesap sahibi ile ilgili kısa ve net bilgilere sahip olmalı.

Tutarlı Olmak Gerekiyor Mu?

İçerik üretirken dilediğiniz kadar farklı içerik şekli deneyebilirsiniz ancak bazı konulardaki söylemlerinizde tutarlı ve dürüst olmalısınız. Bu, takipçilerinizin sizlere daha çok güvenmesini sağlayacaktır.

Instagram üzerinden içerik üretirken işte bunlara dikkat etmeli ve önem vermelisiniz. Bu sayede içerikleriniz çok daha fazla kişiye ulaşabilir ve gönderileriniz çok daha fazla etkileşim alır.

İnstagramda içerik üretirken elbette kötü yorumlar da alınabilir ancak üretici olarak elinizden geleni yaparak bu kötü yorumları en aza indirebilirsiniz. Kaliteli içerikler üreterek etkileşimlerinizi artırabilir ve daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir