Kirpik Lifting Nasıl Yapılır
Kirpik Lifting Nasıl Yapılır

Son zamanlarda bir lifting konusudur gidiyor. Birkaç gün önce de Kaş Lifting Nedir? Avantajları Nelerdir? konusuna değinmiştik. Bu yazımızda ise Kirpik lifting nasıl yapılır? Kirpik lifting ne kadar kalıcı? kirpik lifting zararlı? mı gibi soruları cevaplayacağız.

Öyleyse vakit kaybetmeden Kirpik Lifting Nedir diyerek başlayalım. Sonrasında Kirpik lifting nasıl yapılır? sorusunu yakından inceleyelim.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting: Kalıcı süre ile kirpiklerin kıvrık kalmasını sağlayan işlemdir. Bu işlem belirli süre kalıcı olur. Temizlenme gerektirmez. Bu özellikleri kadınlar tarafından tercih edilme nedenleridir.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik liftingin kalıcılığı kullanıcının su ile temasına, makyaj yapıp yapmamasına göre değişiklik gösterir. Ortalama 2 ile 3 ay kalıcılık sağlar.

Kalıcı olması için rimel uygulamasını minimuma indirmek gerekir. Bunun nedeni rimelin bünyesindeki kimyasalların liftingin etkisini azaltması ve rimel kullanımından sonra uygulanacak olan makyaj temizleme sularıdır.

Bu sular liftingin etkisinin kısa sürmesine neden olacak ürünlerdir.

Kirpik Lifting Neden Tercih Edilir?

Kirpik liftingin başlıca tercih edilme nedeni günlük makyajla sağlanan uzun ve kıvrık kirpikleri, her gün makyaja zaman ayırmadan elde edebilmektir.

Kirpik lifting bu beklentiyi oldukça karşılar. Tek bir işlemle, üç ay zamandan ve emekten tasarruf etmeyi sağlar.

Kirpik Lifting Zararlı Mı?

Kirpik lifting uygulaması belirli kimyasal solüsyonlarla gerçekleştirilir. Bu solüsyonlar kimyasal temelli oldukları ve doğrudan göz çevresine uygulanacak olmaları nedeniyle zararlı olabilir.

Ancak bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kullanıcıların alerjik bir cilde sahip olmaları durumunda lifting uygulaması göz çevresinde tahrişe, kirpiklerde dökülme ve seyrekleşmeye neden olur.

Kirpik Lifting Evde Uygulanabilir Mi?

Kirpik liftingin alanında uzman kişiler tarafından uygulanması daha doğrudur. Bunun nedeni göz çevresi gibi hassas bir yere uygulanmasıdır.

Kimyasal solüsyonların nasıl uygulanacağı ne kadar süre kirpiklerde tutulacağının iyi bilinmesi gerekir. Ancak piyasada satılan kirpik lifting uygulama setleri bu işlemin evde de kolaylıkla yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Eğer hali hazırda bir kirpik lifting setiniz mevcut ise, gelin evde kirpik lifting nasıl yapılır? bunu açıklayalım.

Kirpik Lifting Uygulaması İçin Ne Gerekir?

Kirpik lifting uygulaması için ana malzemeler olan kimyasal solüsyonlardan ayrı birkaç malzemeye de ihtiyaç vardır.

Kirpik lifting işlemi için gereken malzemeler şunlardır:

 • Kirpik dibi pedleri,
 • Kirpik tarağı,
 • Streç filmdir.

Evde Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır? diye soranlar için; Evde kirpik lifting uygulaması yapılabilmesi için öncelikle gerekli olan tüm malzemeler edinilir yada kirpik lifting uygulama seti satın alınabilir.

Evde kirpik lifting işlemi için sırasıyla şu adımlar uygulanır:

 • Lifting uygulaması yapılmadan önce göz çevresi makyajdan ve kirden arındırılmalıdır.
 • Daha sonra göz çevresine uygun olan ped seçilmeli ve kirpik dibine yerleştirilmelidir. Bu işlem setin içerisinden çıkan ped yapıştırıcısıyla yapılır.
 • Ped yerleştirildikten sonra tarakla kirpikler pede tarayarak yapıştırılır.
 • Ardından ilk kimyasal solüsyon uygulanır, üzeri streç filmle sarılır ve beklenir. Her solüsyonun kirpiklerde bulunma süresi setin içerisinde gelen kullanma kılavuzunda yazar. Bu süre boyunca ilk solüsyon kirpiklerde tutulur.
 • Daha sonra aynı işlem ikinci ve üçüncü solüsyonla da uygulanır. Tüm solüsyonlar uygulandıktan sonra kirpikleri pedden ayırmaya yarayan temizleme solüsyonu uygulanır ve kirpikler tarak kullanılarak yavaşça pedden ayrılarak işlem tamamlanır.

Kirpik Liftingin Daha Kalıcı Olması İçin Neler Yapılmalıdır?

Kirpik liftingin kalıcı olması kullanıcıdan kullanıcıya göre değişiklik göstermektedir. Kalıcı olmasını sağlamak kullanıcının elindedir.

Kirpik liftingin kalıcı olması için yapılabilecek bazı şeyler şunlardır:

 • Kirpik lifting setin içerisinden çıkan keratin mutlaka uygulanmalıdır. Keratin lifting etkisinin daha uzun süre kalmasını sağlar.
 • İlk uygulamadan sonra 24 saat suyla temas ettirilmemelidir.
 • Uygulamadan sonra göz makyajı minimuma düşürülmelidir.
 • Makyaj temizleme suları doğrudan gözle temas ettirilmemelidir.
Kirpik Lifting Nasıl Yapılır
Kirpik Lifting Nasıl Yapılır

Kirpik Lifting Uygulamasında En iyi Sonuç İçin

Kirpik lifting uygulamasında en iyi sonucu alabilmeniz için mutlaka şu adımlara dikkat edilmesi gerekilir;

 • Uygulama aşamalarında kullanılan kimyasal solüsyonların kirpikte bulunma süresine dikkat edilmesi gerekir.
 • Her solüsyon uygulamasından sonra kirpiklerin üzeri streç filmle sarılmalıdır. Bu işlem solüsyonların etkisinin artmasına olanak sağlar.
 • Kirpiklerin doğru şekil alması için her aşamada tarakla özenli bir şekilde taranmalıdır.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir