Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?
Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?

Saç bakımında bazı önemli detaylar sizleri oldukça mutlu edecek. Kadınların en sevdiği yerler arasında olan kuaförler, saç tasarımı ve yenilenme adına önemli bir güzellik alanıdır.

Saçlarınızın rengini değiştirmek, farklı bir tarza ulaşmak kendinizi her zaman iyi hissettirecek. Bazen istediğiniz rengin koyu olması canınızı sıkabilir. Sizlere kuaförlerin de zaman zaman kullandığı bir yöntemi paylaşacağız.

Saçlarınızı özellikle kendiniz boyuyorsanız renk konusunda bazı sorunlar yaşamanız doğaldır. O halde evinizde bir Arap sabunu muhakkak bulundurun. Peki, Arap sabunu saç boyasını akıtır mı?

Arap Sabunuyla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kuaförlerin sihirli yöntemleri arasında yer alan Arap sabunu mucizesini, saç renginizi açma konusunda nasıl kullanacağınızı anlatalım. 1 hafta bekleyerek 2 ya da 3 defa saçlarınıza uygulayabilir, yıkayarak saç renginizi açabilirsiniz.

1 aylık uygulama sonunda istemediğiniz koyu saçların açıldığını göreceksiniz. Yıkarken boya akmaya başlayacak ve moraliniz yerine gelecek. Arap sabunu kullandığınızda kokusunda biraz rahatsız olabilirsiniz ancak bu yöntemle istediğiniz açık rengi yakalayabilirsiniz.

Arap sabunu saçlara parlaklık veren saf sabun ürünleri arasında yer alır. Giyimden birçok alana kadar doğal temizlik için tercih edilen Arap sabunu kullanıldığı hiçbir nesneyi aşındırmıyor.

Arap Sabunu Kullandıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Arap sabunu kullanımından sonra saçlarınıza uygulamamanız gereken ürünler arasında saç şekillendirme ürünleridir. Saçlarınızı Arap sabunu ile yıkadıktan sonra istediğiniz forma kavuşması için bazı bakım kremleri ile son yıkama işlemini yapabilirsiniz.

Farklı bakım maskeleri ile saçlarınızı istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Arap sabunu kullanımı sonrasında köpük ya da jöle kullanmanız halinde saçlarınız zor taranabilir. Renk açma süreci boyunca bu ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Arap Sabunu Saçlara Zarar Verir Mi?

Arap sabunu, fazla kullanımda saç derinize zarar verebilir. Bunun nedeni ise saç derisinde önemli olan yağın kurumasına, derinizde kepeklenmeye ve kuruluğa neden olmasıdır.

İstediğiniz saç tonuna ulaşmanız halinde Arap sabunu kullanımını bırakabilirsiniz. Cilt tipiniz kuruysa o halde doktorunuzla görüşerek Arap sabunu kullanmalısınız.

Arap Sabunu Kullanım Alanları

Arap sabununun kullanım alanları oldukça geniştir. Doğal bir formülü olan Arap sabunu içeriğinde sabun bazı, Ayçiçek yağı kullanılır. Tamamen doğal olan bu ürünün lekeleri çıkarma konusundaki yeteneği kullanım alanlarını artırıyor.

Kullanım alanları;

  • Saç renk açıcı
  • Yer temizliği
  • Ahşap temizliği
  • Kıyafet temizliği
  • Lavabo temizliği

Birçok alanda kimyasal içermediği için kullanılıyor. Oldukça kullanışlı bir yapıda olan Arap sabunu, leke giderici etkisini, yüzeylere zarar vermeden yapıyor. Saçlarda kullanılan bu madde, bir süre kullanılabilir.

Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?
Arap Sabunu Saç Boyasını Akıtır Mı?

Arap Sabunu Avantajları

Arap sabunu kullanım avantajları da tercih etmenizi sağlıyor. Uygun fiyata sahip olan Arap sabunu ile yüksek bütçeler vererek saç renginizi açmanıza gerek kalmıyor.

Kuaförlerin denediği yöntemler arasında olan ürünü alarak sadece saçlarınızda değil, evinizin her alanında kullanabilirsiniz. Yaşam alanınızın hijyenik olması adına tercih edebileceğiniz en etkili formüle sahiptir.

Kimler Arap Sabunu Kullanmamalı?

Arap sabununun öncelikle kimyasal içermediğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda doğal ürünlere karşı alerjisi olan kişiler özel saç bakım ürünleri kullanmalıdır.

Arap sabunu doğal ürünler arasında alerjen içermese de bazı saçların dökülmesine, kepeklenmesine, saç diplerinin kuruyarak derinin pullanmasına neden olabilir. Seçeceğiniz ürünleri, kullanım sonrası iyi araştırmalısınız.

Saç spreyi, köpükleri, jöle ya da bazı balsam ürünleri Arap sabunu sonrası kullanılmamalıdır. Saçlarınızda kullandığınız boya renginin kırılması ile kullanımı sonlandırmalısınız. Saçlar ürünlere alışan yapıdadır. Bu nedenle saçınızı Arap sabununa alıştırmadan eski saç bakım alışkanlığınıza geri dönmelisiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir