apple cihazlar
Apple Video İndirme

Apple marka ürünlere video indirmek, her zaman internete erişimi bulunmayan kişiler için kaçınılmazdır. Youtube üzerinden indirilen ödev videolarından sinema filmleri ve dizilere kadar birçok video Apple kullanıcıları tarafından indirilmektedir.

Apple ürünü olan İphone telefonlara, İpad tabletlere ve Macbook bilgisayarlara video indirmek için birden fazla yol bulunmaktadır.

Apple cihazlara video indirmek için bazen ek uygulama ve programlara ihtiyaç duyulurken bazen de cihazların kendi uygulamaları video indirmek için yeterli olmaktadır. Bu sebeple tüm apple video indirme işlemlerinin nasıl olduğunu sizler için derledik.

Macbook’a Nasıl Video İndirilir?

iphone video indirme
macbook video indirme

Macbook bilgisayarlara video indirmek için farklı yollar mevcuttur. Windows’a göre indirme seçenekleri daha az olsa da Windows’un en iyi indirme yapılan programı internet download manager’in alternatifleri Macbook tarafından sağlanmaktadır.

Bunlardan başlıca olanı İGetter isimli programdır. Bu programı bilgisayara kurarak dilediğiniz videoları indirebilirsiniz. İGetter’in ücretli bir program olduğu unutulmamalıdır.

Ücretsiz olarak kullanılacak programlardan en göze çarpanı ise Folx‘tur. Teknoloji çağında her şeyin alternatifi bulunmaktadır.

Windows kullanıcıları için internet download manager ne ise Macbook kullanıcıları için de Folx o’dur.

Belki de apple video indirme seçenekleri aralarından en iyisi bu diyebiliriz.

Folx kullanıcıları indirme esnasında program hafızası sayesinde yarım kalan indirmeleri devam ettirme ayrıcalığına sahip olurlar. Ayrıca aynı anda birden fazla indirme yapabilirler.

İnternet hızı konusunda sıkıntı yaşamayanlar için bu sayı 10’a kadar çıkmaktadır fakat bu özellik sadece belirli bir ücret karşılığında kullanılabilmektedir.

Folx programı çoğu tarayıcı ile uyum içerisinde çalışır. Chrome, Firefox ve Apple tarayıcısı olan Safari bunlardan bazılarıdır. Bu programlar ile Folx isimli indirme programını birlikte çalışır hale getirmek için eklenti kurulumu gerekir.

Folx’u eklenti olarak kurmak için tarayıcıların uzantılar sekmesinden Folx programı aratılır. Program bulunduktan sonra tarayıcıya eklenti olarak kurulur. Böylece program tarayıcı ile eşleşmiş olur.

Savefrom Nasıl Kullanılır?

iphone video indirme
Apple Video İndirme

Macbook’a Youtube videoları indirmek için tıpkı Windows kullanıcılarının yaptığı gibi Savefrom.net isimli internet sitesi kullanılır. Bu siteye ulaşmak için herhangi bir tarayıcıdan Youtube’a giriş yapılır.

İndirmek istenilen videonun Youtube üzerinden açılması ile birlikte ekranın üst tarafında bulunan link kutucuğundaki linke tıklanır.

Buradan solda bulunan ilk noktaya kadarki kısım nokta da dahil olmak üzere silinir ve linkin en soluna “ss” yazılıp aratılır.

Bu işlemin sonucunda “ssyoutube” ve devamındaki bağlantı linki savefrom sitesine yönlendirir. Siteden video istenilen format ve kalitede indirilir. Bu işlem için herhangi bir program gerekli değildir. Tarayıcı yeterli olacaktır.

 İphone’a Video İndirme Nasıl Yapılır ?

iphone video indirme
iphone video indirme

İphone telefonlara video indirmek için en sık kullanılan yöntem programsız bir şekilde safari tarayıcısını kullanarak savefrom sitesi yardımıyla indirme yapmaktır. Yazının önceki kısmında bu yönteme detaylı olarak yer verilmiştir.

Bunun dışında video indirebilmek için bazı uygulamalarda mevcuttur. iDownloader bunlardan biridir. Bu program yardımıyla cihaza video indirmek mümkündür.

İndirilen videoları bulmak için indirilenler klasörüne bakılması gerekir. Video oynatıcı ile indirilen videoları internet olmadan izlemek mümkündür.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir