Geforce Now Nasıl Kullanılır?
Geforce Now Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar donanımlarının fiyatlarının artması, hızlı kur yükselişi, yeni bilgisayar almayı epey zor hale getirdi.

Bu durum çoğu oyuncunun yeni oyunları oynamasına ya engel oldu ya da grafik ayarlarını minimuma getirerek oyundan keyif almasını zor hale getirdi.

Şimdi ise Geforce Now isimli streaming oyun servisi piyasaya sürüldü. Geforce now nasıl kullanılır, sorusuna yanıt arayan oyuncular bu yazımızda nasıl kullanılır, ücretleri nelerdir sorularına cevap verdik.

Geforce Now Nedir?

Nvidia tarafından geliştirilen Geforce now sistemi, oyuncuların Almanya’da bulunan bir bilgisayarına bağlanmasına ve o bilgisayarın sistem özelliklerini kullanarak oyun oynamasına imkân sağlayan bir sistemdir.

Bu sistem sayesinde bilgisayar donanımı yeni oyunları kaldırmayan oyuncular, başka bir bilgisayarın sistemlerini kullanarak oyun oynayabilir. Ancak söz konusu sistem henüz online oyunlarda tam randıman vermiyor.

Geforce now nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayan oyuncular için örnek vermek gerekirse uzun süredir The Witcher 3 oyununu oynamak istediğinizi düşünelim.

Bilgisayarınızın oyun için yeterli özellikleri karşılamaması halinde Geforce now sistemini kullanarak istediğiniz oyunu maksimum grafik ayarlarında oynayabiliyorsunuz.

Başka bir bilgisayarın donanım özelliklerini kullandığınız için görüntü kalitesi tamamen pürüzsüz değil.

Normal şartlar da oyunu hiç oynayamadığınızı ya da minimum grafik ayarlarında oynayabildiğinizi düşünürsek, Geforce now sisteminin karşıladığı grafik seviyesi tatmin edici seviyelerde olacaktır.

Geforce Now Fiyatları Ne Kadar?

Geforce now sistemini eksiksiz bir şekilde kullanabilmeniz için aylık 5 € ya da 6 aylık 27 € vererek üye olmanız gerekiyor.

Ücretlendirme sistemi, kullanmak istediğiniz özelliklere göre değişiyor. Örneğin, standart kullanıcı fiyatı farklıyken Premium kullanıcı ücretleri farklılık gösteriyor.

Sistemin en güzel tarafı ise ilk 3 ay ücretsiz olması. Geforce now sistemine ilk defa üye oluyorsanız ilk 3 ay hiçbir ücret ödemeden sistemi kullanabilirsiniz. Ancak ücretsiz üyelik seçeneğinde tek bir oyunu en fazla 1 saat oynayabileceğinizi unutmamalısınız.

Sistemin izin verdiği 1 saat ise günlük değil. Yani 1 saat dolduktan sonra sistemi yeniden başlatabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Geforce Now Nasıl Kullanılır?
Geforce Now Nasıl Kullanılır?

Geforce Now Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Geforce now sistemini kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın internet kotası olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 1 saatlik oyunda 6 GB ile 12 GB arasında internet tüketimi gerçekleşiyor.

İnternet harcamasını ayarlar bölümünden ise kontrol altına almak mümkündür. Ancak bu durum oyunun grafiklerinin minimalize edilmesi anlamına geliyor.

Geforce now sistemini kullanarak oynayamadığı oyunları oynamak isteyen kişilerin kotasız internet kullanıyor olması son derece önemli. Kotalı internet kullanan içi Geforce now sistemi can yakıcı olabilir.

İnternet hızı konusunda resmi bir açıklama yapılmamış olsa bile kullanıcı yorumları dikkate alınabilir.

Bazı kullanıcılar 16 Mbit internet hızı ile kasma yaşamadığını söylerken, bazı kullanıcılar 50 Mbit internet hızıyla zaman zaman kasma yaşadığını belirtiyor.

Geforce now sistemini kullanmak istiyorsanız internet hızınız minimum 16 Mbit seviyesine olmasına dikkat etmelisiniz.

Geforce Now Nasıl Üye Olurum?

Geforce now sistemini kullanabilmek için üye olmak şarttır.

Üye olmak ve sistemi kullanmak için izlemeniz gereken adımlar ise şöyledir;

  • Geforce now ’un resmi sayfasına girin
  • Sağ üst kısımda bulunan üye ol bölümüne tıklayın
  • Açılan sayfada hızlı giriş seçeneğine tıklayın ve kaydol butonunu seçin.
  • İstenilen bilgileri girin ve üyelik türünüzü seçin.

Yukarıda belirtilen adımları izleyerek sisteme üye olabilirsiniz. Üyelik türünüzü belirlerken ücretlendirme sistemine göz gezdirmeyi ise unutmayın.

Geforce now aylık ücretlendirme sunduğu gibi yıllık ücretlendirme de sunuyor. Ayrıca üyelik türüne göre fiyatlar farklılık gösteriyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir