Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?
Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Kişinin yapısı veya zayıflığı nedeniyle elmacık kemiklerinin görünümü belirgin olmayabilir. Elmacık kemiği bölgesinin hacmi kişi yaşlandıkça azalmaya başlıyorsa estetik operasyonlar düşünülebilir.

Bu işlemin kullanılması çöküntüleri ve kırışıklıkları azaltabileceğinden kişinin yüz yapısı daha dolgun ve genç olur. Özellikle doğal ve abartılı olmayan uygulama için tercihen iyi bir uzman tarafından uygulanır.

Ortalama 11,5 yıl ömrü olan bu operasyondan sonra hastaların günlük hayatlarına dönmeleri ve sonuçları hemen görmeleri bu uygulamayı tercih etmede önemli etkenlerden biridir.

Peki, sıkça sorulan Elmacık kemiği dolgusu nedir? nasıl yapılır? Bunu anlatıyoruz.

Bu arada Kaş Lifting Nedir? Avantajları Nelerdir? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu: Yaşa bağlı kemik hacmi kaybı olan hastaların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Doğumda şekil bozukluğunu düzeltebilir, kaza ve travmalardan kaynaklanan kayıpları giderebilir.

Doktorlar dolgu maddesini doldurmak için hyaluronik asit, yağ enjeksiyonları veya kök hücre destekli yağ enjeksiyonları kullanarak hastanın ek kemiğine gerekli form ve hacmi sağlar.

Yanak dolgusu kalıcı değildir. Yanak dolgusunun vücutta kalma süresi, kullanılan hyaluronik asit dolgusunun kalitesine ve hastanın yanak dolgusunu kaç kez kullandığına bağlıdır.

Genel olarak kullanılan yüz dolguları 1 yıldan 1,5 yıla kadar sürebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?
Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

  • Kemik, hyaluronik asit ile doldurulmuş ise önce hastaya anestezik kemik sürülür, krem ​​yaklaşık 30 dakika sonra etkisini gösterir ve ardından hastaya uygulanır.
  • Lipoenjeksiyon ile kemik doldurulacaksa liposuction ile yağ hastadan alınmalı ve yağ yüze enjekte edilebilir.
  • Dolgu işlemi kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile yapılacaksa, yağlar hastanın vücudundan liposuction ile çıkarılabilir ve alınan yağlar, Sağlık Bakanlığı onaylı bir kök hücre laboratuvarına gönderilebilir. Çoğalan hücreler bölgeye enjekte edilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlem Süresi

Hyaluronik asit ile dolgu işlemi yapılırsa işlem 1 saat kadar sürebilir. Hastaya kullanım öncesi anestezik krem ​​sürülür, kremin etkisini göstermesi yaklaşık yarım saat sürer.

Doktorun dolum işlemi yarım saat kadar sürer ve dolgu işlemi 1 saat içinde tamamlanır.

Yağ enjeksiyonunun dolgu işlemi sırasında hastadan önce liposuction ile hastadan yağın alınması gerekir. Bu işlem en az 1 saat sürer ve sonraki enjeksiyon toplamda yaklaşık 2 saat sürer.

Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ve dolgusu işleminde hastanın vücudundan liposuction ile yağ alınır. Laboratuvar kök hücre işlemleri 3-4 hafta sürer.

Operasyondan yaklaşık 1 hafta sonra dolgu malzemesi yayılarak görünümü daha güzel hale getirir. Genellikle dolgu etkisi 6-18 ay sürer ancak dolgu etkisi kaybolsa bile cilt eskisinden daha iyi görünür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?
Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusunda Ne Kullanılır?

Estetik operasyon geçirmek isteyenler elmacık kemiği dolgusu nedir nasıl yapılır? Sorusunu sıkça soruyor. Nasıl bir süreç geçirecekleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorlar.

Elmacık kemiği dolgusu 3 şekilde yapılabilir:

  • Hastaya vücudumuzdaki su maddesi olan hyaluronik asit enjekte edilir.
  • Hastanın poposundan veya karnından yağ alınır.
  • Hastadan alınan yağlar Sağlık Bakanlığı onaylı kök hücre laboratuvarına gönderilir.
  • Kök hücreler çoğalıp gerekli sayıya ulaştığında hastanın kendi yağı yüze enjekte edilir.

Ustalık gerektiren bu estetik işlemi mutlaka güvenilir biz estetik cerrah tarafından uygulanmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ağrılı Bir Yöntem Mi?

İşlem hyaluronik asit ile doldurulmadan önce hastaya anestezik krem ​​sürülerek iğne girişinde ağrı en aza indirilir. Yağları alarak uygulama liposuction gerektirir ve anestezi altında yapılacağı için operasyon sırasında ağrı olmaz.

Operasyon sonrası basit ağrılar olabilir ve bunu ağrı kesicilerle kısa sürede atlatmak mümkündür.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir