Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Doğum haritasının kişinin hayatına olan etkileri fark edildikçe daha fazla kişi doğum haritası hakkında bilgi sahip olmak istiyor. Son yıllarda astroloji olan ilginin artması pek çok kişinin astroloji ile ilgilenmesine neden oluyor.

Astrolojide oldukça önemli bir yere sahip olan yükselen burç, kişinin hayatına doğrudan etki etmeyi başarıyor. Bir kişinin doğum haritasında yükselen burcun bilinmesi haritanın geri kalanı için belirleyici oluyor.

Bu nedenle pek çok kişi yükselen burç hesaplaması nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit.

Fakat öncesinde bazı yararlı bilgiler vererek, sonrasında yükselen burç hesaplaması nasıl yapılır? sorusunun detaylarına ineceğiz.

Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası, oldukça az sayıda kişinin bilgi sahibi olduğu bir konu gibi görünüyor. Ancak doğum haritasının sunduğu bilgilerin reel hayattaki etkileri pek çok kişiyi doğum haritasını öğrenmeye teşvik ediyor.

Doğum haritasının ne olduğu konusunda kısa bir bilgi vermek gerekirse: Doğum bilgilerinize göre doğduğunuz anda gökyüzündeki gezegen ve astroidlerin konumu olarak ifade ediliyor.

Her bir gezegenin yeri ve yaptığı açılar doğum haritanızı etkilediği için doğum bilgilerinizin doğru olması gerekiyor.

Doğru bilgilerin olmadığı bir doğum haritasından ne yazık ki doğru bilgiler beklemek pekte mümkün olmuyor. Doğum haritasında bulunan evler ve burçların konumları size hayat yolunda atmanız gereken adımlar hakkında pek çok bilgiyi sunuyor.

Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burç: Bir kişinin hayatında en önemli yere sahip olan burç oluyor. Çünkü bu konum kişinin doğrudan kendisi ve hayata bakışı hakkında bilgi veriyor.

Yükselen burç her ne kadar önemsenmese de aslında oldukça önemli ve kişinin hayatında belirleyici bir etkiye sahip oluyor. Yükselen burcunuz doğum haritanızda 1. evi kapsıyor. Bu evin konuları yükselen burcunuza dahil ediliyor.

Doğum haritasının birinci evi dış görünüşünüz, benliğiniz ve sağlığınızla ilgili size pek çok konuda etki ediyor. Yükselen burcunuzun hangisi olduğunu bulmanız aslında son derece kolay oluyor.

Bu bilgiye ulaşmanız için doğum bilgilerinizi doğru olarak bilmeniz yeterli oluyor. Peki Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Doğum haritanızı tam olarak bilebilmeniz için doğum bilgilerinizi de doğru bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Yükselen burcunuzu bulmanız içinde aynı şekilde doğum bilgilerinizi bilmeniz gerekiyor.

Yükselen burç hesaplaması için gerekli bilgiler şu şekildedir:

  • Doğum tarihi.
  • Doğum saati.
  • Doğum yeri.
  • Doğum günü.
  • Doğduğunuz ülke ve şehir.
  • Saat uygulaması.

Bu maddelerde yer alan bilgileri eksiksiz olarak biliyorsanız;

  • Çıkan arama sonuçlarında burç hesaplaması yazılımına sahip herhangi bir site aracılığı ile dakikalar içerisinde yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Son derece kolay olan bu işlemi yapmanız için gerekli bilgileri girmeniz yeterli oluyor. Doğum haritasının temelini oluşturan yükselen burcunuzu ve doğum haritanızı bu şekilde kolayca görebiliyorsunuz.

Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Yükselen Burç Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yükselen Burcun Etkileri

Doğum haritası astrolojiye ilgisi olan kişilerin daha çok merak ettiği ve haklı olarak ilgilendiği bir şey oluyor. Ancak bir kişinin bu hayatta erişebileceği en yüksek yer olan kendini bilmek ve anlamak konusunda doğum haritası size önemli bir kapı açıyor.

Sadece birkaç basit bilgiyle hayatınızda merak ettiğiniz birçok konuda bilgi almak oldukça şaşırtıcı olabiliyor. Ancak bu konu uzun yıllardır insanların ilgisini çekiyor. Doğum haritasının birinci evi alan yer yükselen burç oluyor.

12 burç arasında herhangi biri yükselen burç oluyor. Burada belirleyici olan doğum saati kısmı oluyor. Yükselen burç, kişinin kendisini ve hayattaki duruşunu ifade ediyor.

Yani kişinin dışarıdan nasıl görüldüğü hakkında bilgi veriyor. Yükselen burcun yaptığı açılar ve yönetici gezegeninin bulunduğu konum daha pek çok şey hakkında bilgi verici oluyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir