Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?
Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Uzun kirpiklere sahip olmayı herkes ister. Uzun bir kirpik her daim daha güzel ve etkileyici bir göz çevresi için önemlidir. Saçların bakımı nasıl yapılıyorsa kirpiklere de o derece önem verilmeli ve bakımları yapılmalıdır.

Kısa kirpiklere sahip olanlar için doğal veya doğal olmayan çok sayıda yöntemler ile kirpik uzatmak mümkündür. Bunun için uzun kirpiklere sahip olmanın yolları bilinmeli ve düzenli şekilde kirpiklerin bakımı yapılmalıdır.

Bu içeriğimizde Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?, Kirpikleri Uzun Göstermek İçin Neler Yapılmalıdır? bunlardan bahsedeceğiz.

Kirpikleri Uzun Göstermek İçin Neler Yapılmalıdır?

Uzun kirpiklere sahip olmak için çok sayıda yöntem vardır. Yöntemler düzenli ve hijyenik koşullar altında uygulanırsa kısa zamanda kirpikler uzar ve daha hacimli bir görünüme kavuşur.

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?
Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Daha uzun kirpiklere sahip olmak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Kirpikler düzenli şekilde bir fırça yardımı ile taranmalıdır.
  • Kirpiklerde yer alan makyaj kalıntılarını temizlerken kirpik kayıplarına yol açmamaya dikkat edin.
  • Kaliteli ve hacim veren maskaralar tercih edilmelidir.
  • Kirpik köklerini beslemek amacı ile farklı yağlardan yardım alın.
  • Yeşil çay, aleo vera gibi ürünler kirpik uzamasına yardımcı olur.

Bu gibi hususlar eşliğinde daha hacimli kirpikler elde edilebilir. Fakat bu işlemlerin uygulama basamaklarına da son derece dikkat etmek gerekir.

Hangi Yağlar Kirpiklerin Uzamasına Katkı Sağlıyor?

Kirpikleri uzatmanın en etkili yolu kirpiğe yağ uygulamaktır. Kirpik bölgesi hassas bir bölgedir. Bu yüzden kirpiğe yağ uygularken göze temas ettirmemeye dikkat edin.

Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, hint yağı gibi yağ çeşitleri kaşların daha hızlı uzamasını sağlar. Bu yüzden kaşları uzatmak amacı ile kullanılabilir.

Bu yağları kolay şekilde kirpiğe sürmek için boşalan bir maskara kutusundan ve fırçasından yardım alınabilir. Böylelikle daha kolay ve daha kullanışlı bir yöntem elde edilebilir.

Sağlıklı Beslenme Kirpik Uzamasına Katkı Sağlar Mı?

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?
Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Kirpik, saç gibi unsurları en iyi şekilde uzatmak için sağlıklı bir beslenme takvimine ihtiyaç vardır. Çünkü vücuda çok sayıda vitamin ve mineral sağlıklı beslenme ile alınır.

Vitamin ve minerallerin zengin olması saç köklerinin de güçlü olmasını sağlar.

Vitamin eksikliklerinde kaş ve saç gibi yapılarda dökülme meydana gelir. Dökülmeler ise kaş, saç, kirpik gibi unsurların daha seyrek olmasına sebep olur.

Bundan dolayı sağlıklı bir beslenme kirpik uzaması ve gelişimi için çok önemi olan bir noktadır. Ayrıca sağlıklı beslenme sonucunda vücudunuzda birçok değişimi fark edeceksiniz.

Vazelinin Kirpik Uzamasına Katkısı Ve Kullanımı

Vazelin içerisinde yer alan antioksidanlar ve içerikler sayesinde kirpik uzamasına da yardımcı oluyor. Kirpiklerin daha yumuşak ve hacimli görünmesine neden olan vazelin ne zaman uygulanmalıdır?

Vazelin gece yatmadan önce maskara fırçası yardımı ile kirpiklere yedirilmelidir. Güzelce yedirilen vazelin kirpik kıllarını besleyerek daha gür çıkmasını sağlayacaktır.

Göze kaçırmamaya dikkat etmek gerekir. Aksi taktirde gözde yanma yapabilir. Faydasının kısa zamanda görülmesi için düzenli aralıklarla tekrarlanmalıdır.

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?
Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Kirpiklere Masaj Yaparak Uzamasına Yardımcı Olun

Kirpiklere masaj yapmak kirpik kıllarını harekete geçirir. Kirpiklerin daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Uzamaya teşvik edici bir yöntem olarak herkesçe bilinir.

Masaj uygulaması işlemini yaparken nazik davranılmalıdır. Masaj aynı zamanda kıl köklerini besleyen bir uygulamadır.

Ele bir miktar yağ alınmalı ve kirpiklere nazik hareketler eşliğinde uygulanmalıdır. Göz kapağına ve kirpiklere düzenli şekilde masaj yapmak ayrıca daha hoş bir göz çevresine sahip olmayı kolaylaştıracaktır.

İşlem en az 5 dakika olacak şekilde tekrarlanmalıdır. Kirpik kayıplarına sebebiyet verecek durumlardan kaçınmak gerekir. Masaj işlemlerinde kirpik besleyici ürünlerden de yardım alınabilir


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir