Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır?
Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır – Nasıl Uygulanır?

Çekim yasası, son dönemlerin en çok konuşulan inanç türlerinden biridir. Fakat inanç denilince akla din gibi konular gelmemelidir.

Çünkü çekim yasası tamamen enerjisel bir durumdur. Pek çok kişi evrene hangi mesajı gönderir ise o mesajın ona geri döneceğine inanır.

Yani şöyle ki; eğer evrene pozitif mesajlar gönderilir ise karşılığı da yine pozitif olacaktır. Tam tersi olarak negatif mesajlar gönderilir ise de yine karşılığı negatif olacaktır.

Çekim yasasını uygulamada belirli püf noktalar vardır. Bu püf noktalar dikkate alındığında olumlu neticeler kaçınılmaz olacaktır. Çekim yasasının nasıl yapıldığını ilerleyen bölümlerde ele alacağız.

Fakat çekim yasası nedir sorusunun cevabını daha da detaylandırmakta fayda var.

Çekim Yasası Nedir?

Evren ile insan arasında enerjisel bir bağ vardır ve bu bağın adı tam olarak çekim yasasıdır. Evren ve insan enerji sayesinde iletişime geçer. Bu inanış oldukça yaygın bir inanıştır.

Yaygın olmasının nedeni ise insanların hayatında gerçekten çekim yasasının var olmasıdır. İnsanların tüm olumlu ve olumsuz düşünceleri mutlaka evren ile iletişim halindedir. Sadece düşünceler değil sözler de aynı şekilde öyledir.

Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır?
Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır – Nasıl Uygulanır?

Joseph Murphy’in “Bilinçaltının Gücü” kitabında tam da bu konu ele alınmaktadır. Hatta bu kitabın kapağında şu söz vardır: “Düşüncelerinizi değiştirirseniz kaderinizi de değiştirirsiniz.

Çekim yasası direkt olarak bilinçaltı ile irtibat halindedir. Bu yüzden bilinçaltınıza olumlu tohumlar ekmelisiniz.

Şöyle bir düşünecek olursak; bilinçaltınıza bir diken ekerseniz üzüm toplayamazsınız. Siz farkında olmasanız da gün içerisinde aklınızdan binlerce düşünce geçer. Bu düşünceler de bilinçaltınıza işler.

Bundan dolayı aklınızdan geçen bir olumsuz düşünceyi fark ettiğiniz an hemen durmalısınız ve bu olumsuz düşünceler yerine olumlu düşüncelerin bilinçaltınıza yerleşmesine yardımcı olmalısınız.

Peki, çekim yasası nasıl yapılır, nasıl uygulanır? İşte detaylar…

Çekim Yasası Nasıl Yapılır – Nasıl Uygulanır?

Çekim yasasını yapmak – uygulamak oldukça basittir. Tüm yapmanız gereken bilinciniz ile bilinçaltınızın hemfikir olmasını sağlamak.

Çünkü bilinçaltı bilinçten gelen her şeyi olduğu gibi kabul eder. Bu yüzden istediğiniz şeyin gerçek olduğunu hissetmelisiniz. Böylelikle bilinçaltı da öyle hissedecektir.

Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır?
Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır – Nasıl Uygulanır?

Çekim Yasasını şu şekilde de detaylandırabiliriz;

Evrenden Sürekli İsteyin

Bir şeyi çok istiyorsanız bunu evrene olumlu mesaj tekniğini kullanarak iletmelisiniz. Lakin söylemlerinizin olumlu olması gerektiği gibi düşüncelerinizin de aynı şekilde olumlu olması gerek.

Dilinizdekiler ayrı düşüncelerinizdekiler ayrı olmamalıdır.

Düzenli Olarak Meditasyon Yapın

Meditasyon bilinçaltını ele geçirmek ve yönetmek için oldukça iyi bir araçtır. Günde en az 10 dakikanızı meditasyona ayırmalı ve bilinçaltınızı kontrol etmelisiniz.

İstediğiniz Şey Gerçekleşmiş Gibi Davranın

İstediğiniz şey olmuş gibi davranarak evrene olumlu mesajlar göndermelisiniz.

Bunu yaparken deasla yanıt alamayacağım”, “ her şey ters gidecek”, “bunu yapmanın hiçbir faydası olmayacakgibi cümlelerden son sürat uzaklaşmalısınız. Çünkü böyle düşündüğünüz takdirde isteklerinizin gerçekleşme ihtimali de sizden son sürat uzaklaşacaktır.

Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır?
Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Nasıl Yapılır – Nasıl Uygulanır?

Şükredin

Şükretmek maneviyatınız açısından çok önemlidir. Çekim yasası için de maneviyat çok önemlidir.

Bu yüzden sahip olduklarınıza ve sahip olamadıklarınıza bol bol şükretmelisiniz.

Kaygılarınızdan Uzaklaşın

Her insanda az da olsa bir kaygı vardır. Bu zaten hayatın bir gerekliliğidir. Fakat çekim yasasını uyguladığınız esnada hiçbir kaygıya yer vermemelisiniz.

Çünkü kaygının olduğu bir yerde çekim yasası uygulanamaz ve evrene olumsuz mesajlar iletme riskiniz artar.

Yazın

Düşünceler ve sözler kalıcı değildir, uçup gider. Fakat yazmak öyle değildir. Somuttur. Kısacası isteklerinizi olumlu bir dil kullanarak kâğıda aktarmalısınız.

Bu kâğıt da mutlaka gözünüzün önünde olmalıdır. Böylelikle yazdıklarınızı her gün okuma fırsatı bulabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir