İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

Teknolojinin günümüz dünyasında hızlı bir gelişme göstermesi internetten para kazanma konusunda da farklı dinamiklerin ortaya çıkışına zemin hazırlamıştır. İnsanlar standart yöntemlere nazaran online ortamın gücü sayesinde daha farklı alternatifleri değerlendirebilme şanslarına sahip olmuşlardır.

Konuya girmeden önce önce bilinmesi gereken birkaç şey bulunur. Bunlardan ilki internetten para kazanma için ya bir beceriye sahip olunması ya da uygulamada kolay ancak düşük gelirli işlerin tercih edilmesi gerektiğidir.

Normal insanların yapamadığı ve geliştirmek için emek ile zaman gereken işleri yapmak her zaman daha yüksek gelir getirecektir. 

Anket doldurma, forum sitelerinde başlık açma, uygulama marketlerinden yorum yapma ya da puan toplamak oyun indirmek gibi niteliksiz işlerin ise getirisi oldukça düşüktür.

İnternetten para kazanabilmek için insanlar ilgi alanlarına yönelik bir tercih yapabilir ve konuda iyi gelişmeler gösterebilirler.

Oldukça değişik seçeneklerin olduğu internetten para kazanma yolları şunlardır :

 • Metin Yazarlığı ile Para Kazanmak,
 • Youtube Kanalı ile Para Kazanma
 • Instagram Sayfaları ile Para Kazanmak 
 • Udemy üzerinde dersler hazırlamak,
 • Twitch Yayınları Yapmak,
 • Online Anketler Doldurmak,
 • Blog Yazarak Para Kazanmak,
 • Yazılım ile Para Kazanmak, ve
 • İnfluencer çalışmalarını öneririz. 

Bunlara ek olarak blog yazmak, stok fotoğraf satmak ve Twitch platformu üzerinde yayınlar yapmak da internetten para kazandırabilen en iyi seçeneklerdir. Her bir alana yönelik ilgili işi istikrarla sürdürmek daima ilerleyen süreçlerde güzel birikimlerin elde edilmesine bir şans tanır.

Metin Yazarlığı ile Para Kazanmak 

Makale yazarak Online Para Kazanma
Makale yazarak İnternetten Para Kazanma

Getirisi oldukça yüksek olan ve kendisini kelimeler ile ifade etmeyi seven kimseler için kesinlikle başvurulması gereken online para kazanma yöntemi metin yazarlığıdır.

Basit bir şekilde açıklayacak olursak metin yazarları internet üzerindeki yer alan firmaların, ürünlerin veya kişilerin tanıtımını yaparlar. Google, Yandex ve Bing gibi arama motorları Almanca ya da İngilizce gibi kendilerine özgü bir dil kullandığı için bu iş herkes tarafından yapılamaz.

Seo olarak bilinen ve arama motoru optimizasyonu olarak dilimize tercüme edilen bu durum öğrenildiği zaman büyük kazançlar elde etmenizi sağlar.

Örnek ile açıklayacak olursak metin yazarları yeni çıkan bir ayakkabı modeli için tanıtım yazısı hazırlayıp bunu seo uyumlu olacak şekilde düzenler. Bu markanın ayakkabılarını seven kullanıcıların ürüne ulaşmalarını kolaylaştırır.

Bu sayede hem marka hem metin yazarı hem de kullanıcı kazançlı çıkar. 

Youtube Kanalı ile Para Kazanma

Youtube Online Para Kazanma Yolları
Youtube İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları konusunda en çok tavsiye edilen yöntemlerden birisi olan Youtube kolaylıkla yapabileceğiniz işler arasında bulunur. Ancak internette var olan bütün formlarla aynı tavsiyeleri vermek yerine size daha faydalı yöntemler önereceğiz.

Youtube, geçmişten bugüne kullanıcı kitlesini giderek daha fazla artırmayı başarmış günümüzün en başarılı video paylaşım sitelerinden biridir. Oldukça fazla sayıda kullanıcının yer aldığı bu sitede kişisel bir kanal oluşturarak herkesin insanlarla etkileşimler kurabilme potansiyeli vardır.

Para kazanmaya başlamak için bazı işlemlerin yapılması yeterlidir.

 • Google’da bir hesap açtıktan sonra Youtube üzerinde bir kanal oluşturmak,
 • Kanalın konseptine uygun bir isim belirlemek,
 • Kanalın görsel ayarlarını yapmak,
 • Konsepte uygun videolar hazırlamak ve bunları düzenli olarak yüklemek,
 • 1000 abone ve 4000 saat izlenme sınırını geçmek,
 • Adsense hesabıyla kanalı ilişkilendirmek ve gelir elde etmeye başlamak,

Youtube platformunda bu adımları izleyerek insanlar para kazanma sürecini başlatabilirler.

Ayrıca bilindiği üzere ASMR denilen ve insanların rahatlamak amacıyla izlediği videolar günümüzde oldukça popüler hale geldi. Bu artış açık bir şekilde gösteriyor ki insanlar düşünmeyi bırakmak ve gün boyunca yaşadıkları stresi üzerinden atabilmek için bu videolara yöneliyor. 

Yapmanız gereken şey ise insanların izlerken keyif alacağı ASMR videoları üretmek olacaktır. Neyse ki bunu yapabilmek için başlangıçta seslendirme, stüdyo, ekipman ya da kaliteli bilgisayar ihtiyacınız yoktur.

İzlemesi oldukça keyifli olan oyun, boyama, kesme, yemek ve manzara videoları yeterlidir.

ASMR yönteminin dışında insanların daha neşeli hissetmesini sağlayacak iyilik videoları, komik hayvanlar ya da fail içerikleri kanalınızın kolaylıkla keşfedilmesini sağlar.

Instagram Sayfaları ile Para Kazanmak 

instagram Online Para Kazanma Yolları
instagram ile İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı bir şekilde yükseleceğiniz ve birkaç aylık emek sonucunda gelir elde etmeye başlayacağınız bir diğer yöntem İnstagram sayfası oluşturmaktır. Belirli bir temaya uymak ve günün stresini atmak için Instagram’a giren kişileri neşelendirmek izleyebileceğiniz en iyi yöntemdir.

İster yerli ister yabancı sayfalar olsun izin alarak alıntılar yaparak sayfanızı kolay bir şekilde büyütebilirsiniz.

On bin takipçiyi geçtikten sonra butiklerden, başka sayfalarda veya markalardan ürün tanıtımları alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yolları içerisinde en kolaylarından olan Instagram sayfasına siz de emek vererek birkaç yıl içerisinde mükemmel gelirler elde edebilirsiniz.

Udemy Üzerinde Dersler Oluşturmak

udemy ile internetten paza kazanma
Udemy ile İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri insanlara çeşitli konularda dersler vermek ve onları eğitmektir. Udemy platformu genel olarak bu amaç doğrultusunda hazırlanmış önemli sitelerden biridir.

Özgün şekilde belirli konular üzerinde herkes bilgili olduğu alana yönelik videolarını buraya yükleyebilir. Her bir eğitim paketinin kendisine özel bir fiyatı olduğundan bu sitede buna yönelik bir belirleme yapılabilir. İnsanlar eğitim paketine ilgi gösterdikçe satın alımlar artar ve bu da güzel şekilde gelirler elde etmeye fırsat verir.

Twitch Yayınları Yapmak

twitch ile İnternetten Para Kazanma
Twitch ile İnternetten Para Kazanma

İnsanlar online ortamda sevdikleri alanlara yönelik yayıncıları canlı olarak takip etmekten oldukça hoşlanırlar. Twitch üzerinde oyun, eğitim ve diğer konular üzerinde birçok kişi canlı yayınlar yapıyor ve bunun üzerinde para kazanabiliyor.

İnternetten para kazanma konusunda oldukça iyi alternatiflerden biri olan bu yöntemle belirli bir zaman zarfında güzel kazançlar elde etmeye başlanabilir. Hem üyelikten alınan para ve hem de izleyicilerin yaptıkları bağışlar gelir sağlamaya yardımcı olur.

Online Anketler Doldurmak

Anket ile İnternetten Para Kazanma
Anket doldurarak İnternetten Para Kazanma

Online ortamda çeşitli siteler üzerinde anketler doldurarak herkesin iyi seviyelerde para kazanabilmesi şansları vardır. Çeşitli türden şirketler belirli konular hakkında insanların bilgilerini almaya ihtiyaç duyarlar.

Bunun için de bir pazar araştırması süreci içerisine girerler. Anketler çok fazla sayıda insanın görüşlerini almanın en pratik yolu olduğu için şirketler her zaman bu olanağı değerlendirmeye çalışırlar. Online anket sitelerine kayıt olarak gelen her ankette belirli miktarlarda gelirler elde edilebilir.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak Online Para Kazanma
Blog yazarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Blog yazmak oldukça keyifli olan uğraşlardan biridir. İnsanlar gün içerisinde artık çoğunlukla vakitlerini online ortamda geçirdikleri için yeni bilgiler edinmeyi severler. Özel olarak bir blog sitesi oluşturmak ve onların ziyaret etmelerini sağlamak güzel gelirler elde edilebilmesine yardımcı olur.

Neredeyse hiçbir nitelik istemeyen ve çok düşük maliyetlerle açılabilen blog siteleri günümüzde gelir elde edebilmek için en iyi yöntemlerden biridir. Ancak zaman ve emek istediği için birçok kişinin uzak durduğu konular arasında bulunur.

18 yaşının altında olan gençlerde her iki durumda bolca mevcut olduğu için bir blog sitesi açmak çok doğru olacaktır. Temel seo bilgilerini kullanarak yerli ve yabancı blog siteleri açabilir, insanların gündelik yaşamda sıkça karşılaştığı problemlere çözüm geliştirebilir ve günden güne blog sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz.

Sitenizin ziyaretçi sayısı arttıkça gelir elde edebilmek için Google Adsense, gelir ortaklığı, tanıtım yazısı yada backlink gibi yöntemlere başvurabilirsiniz.

Yazılım ile Para Kazanmak

Yazılım ile Online Para Kazanma
Yazılım ile İnternetten Para Kazanma Yolları

Bildiğiniz gibi yazılım son dönemlerde oldukça popüler olan ve günden güne gelişen sektörlerden biridir. Yazılım sektörünü kısa bir şekilde açıklayacak olursak insanlar tarafından yapılması gereken herhangi bir işin bilgisayarlara yaptırılmasıdır.

Bankacılık işleri bu konuda en iyi örnek olur dünya genelinde bütün alışkanlıkları ve davranışları değiştirmiştir. Anlık para transferleri, hızlıca fatura ödeme ve bankaya gitmeden kredi çekme gibi durumlar yazılım sektörü sayesinde mümkün hale gelmiştir.

Ancak yazılım metin yazarlığına oranla daha çok sabır isteyen sektörler arasındadır. Nitekim yeni bir dil öğrenme ve o dili etkili bir şekilde kullanabilme ancak pratik ile mümkün olur.

İnternet üzerinde halihazırda var olan ücretsiz kurslar sayesinde yazılım sektöründe kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Öğrenilmesi en basit olan yazılım dillerinden olan C++, PHP ve JAVA gibi programlama dilleri ile basit projeler yapabilir ve internetten para kazanma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir