Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin'den Farkı Nelerdir?
Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin’den Farkı Nelerdir?

İnsanların kripto paralara olan ilgisini tartışmaya gerek yoktur. Çok fazla kripto para seçeneği vardır ve içlerinden istenilen hepsi değerlendirilebilir. En sık tercih edilen kripto paralardan bir tanesi de bitcoin cash‘tir.

Bitcoin cash’i bilmeyenler için, bitcoin cash nedir, Bitcoin ile arasındaki farkı nelerdir? detaylarıyla bunlardan bahsedeceğiz.

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin cash: 2017 yılında Bitcoin’in bünyesinden ayrılmış ve bağımsız olarak hizmete sunulan bir kripto para birimidir. “BCH” ile simgelendirilen kripto para birimi, kolay işlem yapılmasından dolayı çok fazla kişi tarafından tercih edilir.

Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin'den Farkı Nelerdir?
Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin’den Farkı Nelerdir?

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Bitcoin cash nedir? incelemesi sonunda kripto para kullanıcılarını, bu kripto para çeşidini almak isteyebilirler. Satın alabilmek için bazı yolların takip edilmesi gerekir.

Bitcoin cash bazı platformlar üzerinde satılmaktadır. Buralardan kolayca alınabilir. Bunun yanı sıra, kriptografik şifreler takip edilerek BCH üzerinden para kazanılmaya başlanabilir.

İnternet üzerinde yer alan bazı güvenilir siteler kullanılarak bitcoin cash elde edilebilir. Bitcoin cash kullanmak isteyenlerin ilk olarak cüzdan elde etmesi gerekir. Daha sonra sanal cüzdan üzerinden alım satım işlemlerinin yapılması gerekir.

Bitcoin Cash Bankadan Alınabilir Mi?

Kripto para kullananların çoğu, işlemlerini bankalar üzerinden halletmek ister. Ancak bitcoin cash banka üzerinden alınabilen bir kripto para çeşidi değildir. Bankalar yerine bazı borsa sistemleri tercih edilerek buradan alışveriş gerçekleştirilebilir.

Sık sık kripto para alım satım yapanlar bunun için cüzdan da tercih edebilirler. Bitcoin cash cüzdanı sayesinde çok fazla işlem kısa sürede yapılabilir. Cüzdanlar sayesinde kripto para takasları da gerçekleştirilebilir.

Bitcoin Cash Nedir?
Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin’den Farkı Nelerdir?

Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto paraları ücretsiz olarak almak isteyenler bunun için, madencilik yapabilirler. Bitcoin cashler madencilik ile ücretsiz olarak kazanılabilir. Bunun yanı sıra süreklilik ve devam açısından da madencilik kullanılır.

Madencilik yapacak olanların dikkat etmesi gereken bir nokta vardır. Madenciliğin öncesinde bitcoin cash’lerin saklanması gerekir. Bu da ancak cüzdanlarla mümkündür.

Üretilen her blok sayesinde BCH madencileri kazanç elde edebilir. Madencilik bireysel olarak ya da havuz sistemine katılarak yapılabilir.

Bitcoin Cash ve Bitcoinin Farkı Nedir?

Bitcoin cash ve Bitcoin birbirinden farklı kripto paralardır. Aralarındaki en temel farklardan birisi, Bitcoin Cash’in daha büyük boyutlu blok sistemi olmasıdır.

Bitcoin cash ve bitcoinin diğer farkları şunlardır;

 • Ayrıca Bitcoin, 1 megabyte transfer datası saklar. Oysa ki bitcoin cash için bu rakam 8‘dir.
 • Bir seferde bitcoin cash’te daha fazla data işlenebilir. Bitcoin çok fazla teknolojik özelliğe sahiptir.
 • Cüzdan kişi ya da kurumlar, Bitcoin cash’i bitcoin olarak kabul eder.
 • Bitcoin’in içerisinde Segwit protokolü kullanılırken, Bitcoin cash’lerde protokol yoktur.
 • Bitcoin cash daha hızlı kullanılabilir ve işlemler daha ucuza gerçekleştirilebilir.
Bitcoin Cash Nedir?
Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin’den Farkı Nelerdir?

Bitcoin Cash Avantajları Nelerdir?

Bitcoin cashleri nakit olarak almak isteyenler bunun için borsayı kullanmak zorundadır. Borsa üzerinden nakde çevirme işlemi gerçekleştirilebilir. Bitcoin cashlerin çok fazla avantajı vardır.

Bitcoin cash avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanır;

 • Bitcoin cash daha ucuz işlem yapılmasına olanak sağlar.
 • İşlem ücreti BTC’de 8.92 iken, BCH 000,1 dolar şeklindedir.
 • En çok işlem gösteren kripto paralardandır.
 • Para gönderim işlemlerinde yaşanan zorluklar daha az seviyededir.
 • Çoğu borsada yaygındır. Kolay, hızlı ve ucuz olarak dönüştürülebilir.
 • Çok güvenli bir kripto para seçeneğidir.

Bu avantajlarından dolayı kripto paralar arasında daha çok tercih edilir.

Bitcoin cash avantajlarını bilen çoğu kişi, kripto paralarını borsada nakde çevirerek yeniden bitcoin cash alırlar. Doğru şekilde saklandıklarında ve kullanıldıklarında çok fazla avantaja sahip olunabilir.

Doğrudan kimliğe bağlı değillerdir. Bu da ne kadar güvenilir olduklarını gösterir. Detaylarıyla Bitcoin Cash Nedir? sorusu için aktaracaklarımız bu şekildedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir