Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?
Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Ruhçu inanışlara dayanan astral seyahat, halkın çok merak ettiği bir konudur. İnsanlar astral seyahat nedir ve nasıl yapılır? Sorularını çok merak ediyor. O halde Astral Seyahat Nedir? ile başlayarak tüm sorulara cevap bulalım.

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat ruhçu inanışları benimser. Çoğu kişi isteyerek veya istemeyerek astral seyahat yapar. Mistik dünyaya ilgi duyan kişiler bunu sıkça yapar. Bu olayda ruh ve beden birbiri ile bir uyum içerisindedir. Farklı teknikler kullanılarak yapılır.

Astral Seyahatte insan zihni bedenden dışarı çıkar ve farklı boyutları ziyaret eder.

Astral seyahat ilgi uyandıran ve merak edilen bir konudur. Bilinçsiz yapılan astral seyahatler ölümle dahi sonuçlanabiliyor. Bu yüzden bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan denemek uygun değildir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat yapmak için en önemli unsur sağlıklı bir astral bedene sahip olmaktır. Herkes kolay kolay astral seyahat yapamaz. Bu işlem için uzun zamanlar harcamak gerekir. Astral beden oluşturulduktan sonra seyahat için hazır hale gelinir.

Bilinç kullanılarak ruh ve bedene uyarı gönderilir. Ruh bedenden ayrılır ve farklı boyutlara bürünür. Astral yolculuklarda imkansız denen olayların gerçekleştiği öne sürülür.

Örneğin bu yolculukla uzaya veya başka bir boyuta gitmek mümkündür. Bu olaylar olurken kişinin bedeni uyku halindedir. Bu tam bir uyku hali ölüme daha yakındır.

Bazıları bu yolculuk esnasında tekrar kendi bedenine dönemeyebilir. Uygulamadan önde ciddi araştırma ve deneyimler elde etmek gerekir.

Astral Seyahat Tehlikeli Midir?

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren astral seyahatin tehlikeli olup olmadığı çok merak ediliyor. Tehlikesi yoktur demek yanlış olur. Az bilinen bir konu olduğu için kesin bir yargıya varılamaz.

Kalp hastalığı veya kronik hastalıkları olan kişilerin bu seyahatleri yapması pek önerilmez. Gizemli ve heyecan verici olaylar olduğu için kişinin kalbine zarar verebilir veya tansiyon sorunlarına neden olabilir.

Ruhun bedene tekrar geri dönmemesi de kişinin ölümüne neden olur. Astral seyahatin denenmesi sakıncalı olabilir.

Astral Seyahat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Astral yolculuk öncesinde veya esnasında bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmesi gerekenlerden biri nasıl yapıldığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmaktır. Peki, nelere dikkat etmek gerekir?

Astral seyahat yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Kişinin fiziksel olarak rahatlaması gerekir.
  • Kişi bedenin yanında zihnini de kullanmalı ve rahatlatmalıdır.
  • Tamamen uyku halinde değil de yarı uyku halinde olun.
  • Zihinsel olarak düşünmeye ve duymaya odaklanın. Çevresel ve fiziksel seslere aldırış etmeyin.
  • Titreşime odaklanın ve varlığını tespit edin.
  • Zihin yoluyla gövdenizi yukarı doğru hareket ettirin. Bedenin dışına çıkmaya odaklanın. Bu işlem esnasında oldukça dikkatli olun ve odaklanın.
  • Bu işlemler her zaman ilk aşamada gerçekleşmez. Bu yüzden denemekten vazgeçmeyin.
  • Sabahın erken saatlerinde yapılan seyahat denemeleri daha başarılı olmaktadır.
  • Bu işlem için ortamın atmosferine dikkat etmek gerekir. Rahatsız edilmediğiniz ve bedenen rahat hissettiğiniz alanları seçmeye özen gösterin.

Bu hususları uygulamak ve dikkat etmek sizi başarıya ulaştırır. Özellikle astral seyahatlerde yalnız kalmak gerekir. Yalnız yapılan astral seyahatlerde farklı boyutlara gitme şansı daha yüksektir.

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?
Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Neden Yapılır?

Astral seyahatlerin yapılmasının çok farklı nedenleri vardır. Çoğu kişi merakından dolayı yapar. Farklı boyutlar ve bilinmezler her zaman merak konusu olmuştur. Bilinmezi bulmak ve keşfetmek için de tercih edilir.

Günümüzde gelişen teknoloji ve fikir akımlarında bu seyahatlerin yol gösterici olduğu düşünülüyor. Farklı teknikleri sayesinde biliminde de ilgisini çekmeyi başarmıştır. Hatta bilim adamları astral yolculukları simüle etmişlerdir.

Yazının sonuna gelmişken, umarız ki Astral Seyahat Nedir? sorusuna cevap verebilmişizdir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir