Koronavirüs Sonrası Gidilebilecek Yurt İçi En İyi 5 Tatil Rotası
Koronavirüs Sonrası Gidilebilecek En İyi 5 Tatil Rotaları

Pek çok insan dünyayı adeta kasıp kavuran koronavirüs salgınından bıkmış durumda.

Bundan dolayı neredeyse herkes salgın sona erdikten sonra yeni rotaları keşfetme ve salgından dolayı stresini atma peşinde.

Peki; Koronavirüs sonrası gidilebilecek yurt içi tatil rotaları nerelerdir?

Koronavirüs Sonrası Gidilebilecek En İyi Tatil Rotaları

Her köşesi adeta bir tarih ve doğa harikası olan Türkiye içinde de salgın sonrası için ziyaret edilebilecek pek çok rota bulunuyor.

İşte koronavirüs sonrası gidilebilecek yurt içi en iyi 5 tatil rotası.

Şirince

Şirince, İzmir’in en otantik yerlerinden bir tanesi olarak ifade edilebilir. Her ne kadar son zamanlarda turist akınına uğradığı için sakinliğini biraz olsun yitirse dahi halen daha görülmeye değer yerlerin başında yer alıyor. Sadece sokakları dahi Şirince’yi ziyaret edilebilir kılıyor.

Bunun yanı sıra mimarisi ile de dikkat çeken Şirince’nin hemen her yeri bir duvar kağıdını andırıyor. Köylülerin el yapımı yöresel ürünlerinden tatmak ve bu ürünlerin satıldığı yerlerden alışveriş yapmak da mümkün. Elbette gezilecek pek çok tarihi yeri de bulunuyor.

Şirince’yi ziyaret edenlerin muhakkak çevresinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri de ziyaret etmesi gerekiyor. Bu sayede çok daha doyurucu bir gezi organize etmek mümkün olabiliyor. Konaklama yönünden ise Şirince pek çok butik oteli bünyesinde barındırıyor.

Bodrum

Bazı tatilciler için sakin bir gezinti ve yöresel bir ortam yeterli olmayabiliyor. Mutlaka plaj tatili isteyen, güneşe ve denize doymak isteyenler için de pek çok güzelliği bünyesinde barındıran Türkiye’nin en nadide tatil yörelerinden bir tanesi tartışmasız Bodrum.

Üstelik Bodrum deniz turizminden çok daha fazlasını vaat ediyor. Beyaz evleri ve dar sokaklarında yürüyüş imkanı sunması yönünden de Bodrum Koronavirüs sonrası En İyi Tatil Rotaları arasında rahatlıkla sayılabilir.

Ancak Bodrum’un çok sayıda yabancı turiste ev sahipliği yaptığını ve büyük oranda bu nedenle Bodrum’da hayatın bir nebze pahalı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Gökçeada

Bazı tatilciler ise bu küresel salgın sona erdikten sonra bir adada soluklanmak ve stres atmak isteyebiliyor. Bu tarzda bir beklentiye girenler için en cazip rotalardan bir tanesi Gökçeada.

Halen daha el değmemiş pek çok yere sahip olan Gökçeada biraz da büyük şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler için oldukça mantıklı bir rota sayılır. Ancak yılın bazı dönemlerinde kalabalığın bariz şekilde arttığını da ihmal etmemek gerekiyor.

Pek çok insan tarafından halen daha keşfedilmeyen bu ada deniz turizmi açısından da pek çok olanak sunuyor. Ancak adanın öncelikli amacının deniz turizmi olmadığını da unutmamak gerekiyor.

Koronavirüs Sonrası Gidilebilecek Yurt İçi En İyi 5 Tatil Rotası
Koronavirüs Sonrası Gidilebilecek En İyi 5 Tatil Rotaları

Kapadokya

Kapadokya da Türkiye’nin en güzel rotalarından bir tanesi olarak ifade edilebilir. Hava yolu ile ulaşmanın da mümkün olduğu bu yöreye hem Kapadokya Havalimanından hem de Kayseri Havalimanından ulaşmak son derece kolay.

Doğal güzelliği ile büyüleyen Kapadokya yemekleriyle de hayli çekici. Yani salgın sonrası burayı ziyaret edenler her anlamda doyacak demek pek de yanlış bir ifade sayılmaz. Keza son yıllarda oteller anlamında da Kapadokya hayli gelişme kaydetmiş bir bölge.

Ayvalık

Hem denize doymak hem de sakin bir yer arayışında olanların beklentilerini ise Ayvalık tam olarak karşılıyor.

Ayvalık’ı tercih edenler gittikleri yerde şunları buluyor;

  • Şirin sokaklar ve tarihi mekanlar,
  • Daha makul fiyatlı bir tatil imkanı,
  • Yöresel pazarlar ve pek çok doğal gıda,
  • Butik oteller ile daha huzurlu bir konaklama,
  • Etkileyici plajlarıyla güzel bir deniz tatili

Tüm bunların yanı sıra hava yolu ulaşımını tercih edenler için de pek çok hava meydanına olan yakınlığı sayesinde kolaylık sağlıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir